Sıcak çatışma kaçınılmaz!

Terör örgütü DEAŞ, Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor ilinde, ABD destekli PKK/PYD karşısında tek bir kurşun atmaksızın iki günde yaklaşık 45 kilometre çekildi.

Sıcak çatışma kaçınılmaz!
Sıcak çatışma kaçınılmaz!
GİRİŞ 12.09.2017 09:57 GÜNCELLEME 12.09.2017 09:58

Terör örgütü PKK/PYD, ABD desteğiyle önceki gün başlattığı sözde 'Cezire Fırtınası' operasyonuyla, 2 günde 45 kilometre mesafe kat ederek, Suriye'nin doğusunda Irak sınırına hakim Deyrizor kentinin 6 kilometre yakınına ulaştı.

PKK/PYD, herhangi bir direnişle karşılaşmadığı ilerleyişi sonrası Bir Dumayn, Huceyf Zarrab, Alice, Faydat ez-Zarrab, Vadi El Humeyr, Ebu Sakira ve Deyrizor kent merkezinin kuzeyindeki sanayi alanı ile tekstil depolarının yer aldığı bölgelerde hakimiyeti ele aldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ, büyük bölümünü işgal ettiği il kırsalından, çatışmadan, hızla güneybatı yönünde çekiliyor. Bu durum akıllara DEAŞile PKK arasında yapılmış bir anlaşma olasılığını getiriyor.

SICAK ÇATIŞMA KAÇINILMAZ

DEAŞ, PKK/PYD ile çatışmadan iki günde 45 kilometre çekildi. DEAŞ'ın çekildiği yerlere PYD yerleşti. Suriye ordusu ile PYD arasındaki mesafe 6 km'ye kadar düştü. ABD'nin Suriye'nin Dey-rezor'u ele geçirmesini istemediğini belirten uzamanlar, ABD'nin DEAŞ ve PKK'la işbirliği yaptığını ve Suriye ordusuyla sıcak çatışmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 36
 • Murat 9 ay önce Şikayet Et
  Film güzel oynanıyor, biz de hep öyle sanıyoruz.
  Cevapla
 • analiz 9 ay önce Şikayet Et
  rakkada kaç aydır deaş savaşıyor deaş açık alanda ypg ile savaşamıyor.ypg esadın ordusubdan daha guçlu.esad rusya,iran ve hizbullah rağmen gucu bu.
  Cevapla
 • ihsan 9 ay önce Şikayet Et
  deaş abd nin piyonu dedikya onunla oyun oynatıyor millette zannadiyorki savaş var yalan
  Cevapla
 • majestic 9 ay önce Şikayet Et
  kendin pişir kendin ye taktiği bu.ABD istediği gibi oynuyor kimseninde buna çıtı çıkmıyor
  Cevapla
 • Fehmi 9 ay önce Şikayet Et
  Ben diyorumki pkk pyd ypg pjak taliban barzani abd ve perde arkasinda yahudilerin piyonudur vezire ve saha yol acmak icin bu piyonlari kullaniyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İstanbul için büyük müjde!
Ermenistan titreyecek! 'Türkiye ile girebiliriz!'