Sıcak çatışma kaçınılmaz!

Terör örgütü DEAŞ, Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor ilinde, ABD destekli PKK/PYD karşısında tek bir kurşun atmaksızın iki günde yaklaşık 45 kilometre çekildi.

 • GİRİŞ12.09.2017 09:57
 • GÜNCELLEME12.09.2017 09:58
Sıcak çatışma kaçınılmaz!

Terör örgütü PKK/PYD, ABD desteğiyle önceki gün başlattığı sözde 'Cezire Fırtınası' operasyonuyla, 2 günde 45 kilometre mesafe kat ederek, Suriye'nin doğusunda Irak sınırına hakim Deyrizor kentinin 6 kilometre yakınına ulaştı.

PKK/PYD, herhangi bir direnişle karşılaşmadığı ilerleyişi sonrası Bir Dumayn, Huceyf Zarrab, Alice, Faydat ez-Zarrab, Vadi El Humeyr, Ebu Sakira ve Deyrizor kent merkezinin kuzeyindeki sanayi alanı ile tekstil depolarının yer aldığı bölgelerde hakimiyeti ele aldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ, büyük bölümünü işgal ettiği il kırsalından, çatışmadan, hızla güneybatı yönünde çekiliyor. Bu durum akıllara DEAŞile PKK arasında yapılmış bir anlaşma olasılığını getiriyor.

SICAK ÇATIŞMA KAÇINILMAZ

DEAŞ, PKK/PYD ile çatışmadan iki günde 45 kilometre çekildi. DEAŞ'ın çekildiği yerlere PYD yerleşti. Suriye ordusu ile PYD arasındaki mesafe 6 km'ye kadar düştü. ABD'nin Suriye'nin Dey-rezor'u ele geçirmesini istemediğini belirten uzamanlar, ABD'nin DEAŞ ve PKK'la işbirliği yaptığını ve Suriye ordusuyla sıcak çatışmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar36

 • Murat 5 ay önce Şikayet Et
  Film güzel oynanıyor, biz de hep öyle sanıyoruz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • analiz 5 ay önce Şikayet Et
  rakkada kaç aydır deaş savaşıyor deaş açık alanda ypg ile savaşamıyor.ypg esadın ordusubdan daha guçlu.esad rusya,iran ve hizbullah rağmen gucu bu.
  Cevapla
 • ihsan 5 ay önce Şikayet Et
  deaş abd nin piyonu dedikya onunla oyun oynatıyor millette zannadiyorki savaş var yalan
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • majestic 5 ay önce Şikayet Et
  kendin pişir kendin ye taktiği bu.ABD istediği gibi oynuyor kimseninde buna çıtı çıkmıyor
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Fehmi 5 ay önce Şikayet Et
  Ben diyorumki pkk pyd ypg pjak taliban barzani abd ve perde arkasinda yahudilerin piyonudur vezire ve saha yol acmak icin bu piyonlari kullaniyorlar.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat