Barzani: Bedel ödemeye hazırız

Mesut Barzani, 25 Eylül'de yapacakları bağımsızlık referandumunun tüm halkın kararı olduğunu belirterek, bedel ödemeye hazır olduklarını söyledi.

Barzani: Bedel ödemeye hazırız
Barzani: Bedel ödemeye hazırız
GİRİŞ 14.09.2017 09:57 GÜNCELLEME 14.09.2017 09:57

Irak Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül'de yapacağı bağımsızlık referandumu kapsamında Akre ilçesinde düzenlenen şenlikte konuşan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, referandumla ilgili görüşlerini aktardı. Kürt sitelerinde yer alan habere göre Barzani, referandum kararının ulusal ve tarihi bir karar olduğunu, bütün çabalarına rağmen neden Irak'la başarılı bir birliktelik yaşanmadığı sorusunu herkesin sorması gerektiğini belirterek, "Çünkü Irak'ta geçmiş akliyet söz konusudur. Irak ortaklık kabul edecek bir akliyete sahip değil. Referandumun ertelenmesini isteyenler kayda değer bir alternatif sunmuyor. Bunca acı ve kederin ardından Kürdistan halkı kendi kaderini tayin etmek istiyor" dedi.

"BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ"

Mesut Barzani, 100 yıldır beklediklerini, kendilerine "Bekleyin" diyenlerin ajandasında hiçbir zaman doğru zaman olmadığını ifade ederek, "Kürdistan halkının kaderini tayin etme vakti gelmiştir. Referandum tüm Kürdistan halkının kararıdır. Hiç kimse bizi bağımsızlık ile ödüllendirmeyecek. Biz 100 yıldır bağımsızlığımız için mücadele ediyor ve bekliyoruz. Bağımsızlığımız için bedeller ödemeye hazırız" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • bulut 9 ay önce Şikayet Et
  barzani bize çalışıyor ankara anlaşmasına göre bizim himayemize geçecek
  Cevapla
 • Osmanlı 9 ay önce Şikayet Et
  Bu adamlar ne içiyosa bende istiyorum herhalde petrol kuyularından çıkan gazdan etkilenip atarlanıyolar sen ancak köy kurdurturlar conilerin gazına gelip konuş bakalım sesini kesmesini biliriz Allah'ın izniyle küçük coni seni
  Cevapla
 • Ramazan 9 ay önce Şikayet Et
  Bizde ödettirmeye hazırız.
  Cevapla
 • recep 9 ay önce Şikayet Et
  bir türk olarak nasıl bir ruh halinde isem eminim haberi okuyanların heerkes aynı ruh haline sahiptir . vuralım otadan kaldıralım ancak bu hareketler sadece düşmana yarar bize ise sadece bolca günah ve daha çok düşman kazandırır . eğer uyanık olursak bulunduğumuz coğrafyanın hakimi müminler olur bu da düşmana yaramaz
  Cevapla
 • weli 9 ay önce Şikayet Et
  demekki kafaya koymuşmuslumani muslumana kirdirip yahudileri yerlestirecekler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'a dünyadan tebrik yağıyor!
Muharrem İnce kameramanı azarladı