Mısır'dan Barzani'ye referandum mesajı

Mısır, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yapılan referandumun doğuracağı muhtemel olumsuz sonuçlardan dolayı "derin kaygı" duyduğunu açıkladı.

 • GİRİŞ26.09.2017 18:50
 • GÜNCELLEME26.09.2017 18:53
Mısır'dan Barzani'ye referandum mesajı

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Mısır, Irak'ın birlik ve bütünlüğünü desteklediğini vurgulamakta ve referandumdan doğacak muhtemel olumsuz sonuçlardan ötürü 'derin kaygı' duymaktadır." denildi.

Mısır yönetimi tüm tarafları, "Irak'ın istikrarını sarsacak, bölgede durumu da daha da karmaşık hale getirecek ve anarşi ortamının doğmasına sebep olacak tek taraflı adımlardan kaçınmaya ve soğukkanlı davranmaya" çağırdı.

Terör örgütü DEAŞ ile mücadelenin ancak Irak'ın bütün güçlerinin bir araya gelmesiyle mümkün olacağına işaret edilen Dışişleri Baknlığı açıklamasında, "referandum sonuçlarının DEAŞ ve terörle mücadeleyi de olumsuz etkileyebileceği" vurgulandı.

Irak hükümeti, 2005 anayasasına aykırı olduğu için dün IKBY tarafından gerçekleştirilen referandumu ve sonuçlarını tanımadığını açıklamıştı.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar74

 • Ramazan 5 ay önce Şikayet Et
  amca çocukları tabi kaygı duyar.
  Cevapla
 • hot 5 ay önce Şikayet Et
  darbeci sisi de referanduma karşı ise kürtler doğru yolda demektir.
  Cevapla
 • sSs 5 ay önce Şikayet Et
  Mısır bayrağının üzerine yerleştirilmiş siyonist arması her şeyi net şekilde ifade ediyor. Ama çalışıyoruz kardeşlerim biz gençler olarak çalışıyoruz gözümüz görüyor ve bizde iman gücü var. Allahın izniyle gizli gizli çalışmaya devam edeceğiz. Kimse endişe etmesin. Zamanı geldiğinde güç ve zafer Allah tarafından verilecektir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ZAZA 21 5 ay önce Şikayet Et
  vay ALÇAK vay ALÇAK vay sende kaygı duyuyorsun he her iki dünyada yüzün kara olsun, AMİN
  Cevapla
 • xalo 5 ay önce Şikayet Et
  ALLAH'ın iradesi olmadan hiçbir şey değişmez..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat