Netanyahu anlaşmadan sonra çark etti!

Geçtiğimiz hafta 'kabul etmeyiz' diyerek sözde rest çeken İsrail, Hamas ile Fetih arasında varılan uzlaşı anlaşmasını kabul etmeleri için bazı ön koşullarının olduğunu duyurdu.

Netanyahu anlaşmadan sonra çark etti!
Netanyahu anlaşmadan sonra çark etti!
GİRİŞ 13.10.2017 09:23 GÜNCELLEME 13.10.2017 09:23
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

İsrailHamas ile Fetih arasında varılan uzlaşı anlaşmasını kabul etmeleri için bazı ön koşullarının olduğunu duyurdu. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Filistin Yönetimi ve Hamas arasında varılan anlaşmanın "İsrail'in tanınması ve Hamas'ın silahsızlandırılması" şartlarını içermesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada, "İsrail bu şartların yerine getirilmesini (İsrail'in tanınması ve Hamas'ın silahsızlandırması), Hamas'ın elinde bulunan İsrailli siviller Avra Mengistu ve Hişam Said'in bir an önce serbest bırakılmasını ve İsrail askerlerinin cenazelerinin iade edilmesini talep ediyor. İsrail bu şartları yerine getirmeyen bir uzlaşı anlaşmasına karşıdır" ifadesi kullanıldı.

İsrail'in sahadaki gelişmeleri takip edip ve buna göre hareket edeceğini belirten Netanyahu, "Hamas ve Fetih arasında yapılan anlaşma barışa ulaşmayı zorlaştırıyor" dedi.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA "KABUL ETMEYİZ" DEMİŞTİ

Netanyahu geçtiğimiz hafta Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı anlaşması konusunda yaptığı bir açıklamada da, "İsrail'in varoluşunun aleyhine olan bir uzlaşıyı kabul etmeyiz. Her kim bir uzlaşı görüşmesi yapmak isterse bizim bu konudaki pozisyonumuz gayet açıktır. İsrail'i bir Yahudi devleti olarak tanıyın, Hamas askeri kanadını lağvetsin ve bizi yıkma çağrısı yapan İran ile ilişkilerini kessin" ifadelerini kullanmıştı.

UZLAŞI ANLAŞMASI İMZALANDI

Mısır'ın başkenti Kahire'de devam eden müzakereler kapsamında, Hamas ve Fetih heyetlerinin Filistin’deki bölünmüşlüğü bitiren "uzlaşı anlaşmasını" imzaladığı bildirilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Komedi 11 ay önce Şikayet Et
  Kendin yaz kendin oyna İsrail. İnsanlarda bu tiyatroyu izlesin. Eee insanlar tiyatro istiyor. Hani dünya da bir çok ülkede yazıp oynattığınız diziler var ya onun gibi.
  Cevapla
 • Dadas 11 ay önce Şikayet Et
  Israil yıkılması yakında özgür Kudüs.
  Cevapla
 • Recep 11 ay önce Şikayet Et
  yuzsuz arsiz kustah katiler zorbalik yapmaktan baska bir sey yaptiginiz yok.
  Cevapla
 • Sami samimî 11 ay önce Şikayet Et
  Artık! Kabul etsin ne etmezsen ne manyak mı ne! Katilden bozma kağıt devletin başkanı
  Cevapla
 • TOPRAK 11 ay önce Şikayet Et
  Hamas ümmetin namusudur, şerefidir. Her türlü desteğe layıktır. Hamas İsrail'i bitirecek kadar güçlü olsa, Ortadoğu cennet olurdu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Marmaris'te lüks yata yakıt ve yiyecek ikmali!
Mısır ile Rum yönetimi anlaştı: Ankara takipte