Peşmerge'den flaş açıklama! Bunların arkasında...

IKBY Peşmerge Bakanlığı Genel Komutanlığı, Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin Kerkük'te yaptığı askeri sevkiyatın arkasında dış güçlerin olduğunu ileri sürdü.

 • GİRİŞ13.10.2017 13:03
 • GÜNCELLEME13.10.2017 13:31
Peşmerge'den flaş açıklama! Bunların arkasında...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Genel Komutanlığı, Kerkük kentine son günlerde Haşdi Şabi ve Irak ordusu tarafından yapılan askeri yığınağın arkasında dış güçlerin olduğunu iddia etti. Genel Komutanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Haşdi Şabi ve Irak ordusunun Kerkük'teki Peşmerge güçlerinin konuşlandığı bölgelere askeri sevkiyatın yapılmasının arkasında dış güçlerin olduğunu belirterek, bu gelişmelerin Irak'taki bazı askeri yetkililerin ve siyasetçilerin saldırgan tehditlerinin hemen ardından geldiği ileri sürüldü.

Açıklamada Kerkük'te meydana gelen gerginlik hakkında uluslararası toplum, koalisyon güçleri ve tüm ülkelere çağrıda bulunularak muhtemel bir çatışmanın büyük bir felaketin yaşanmasına yol açabileceği uyarısı yapıldı.

Irak merkezi hükümetinin tehdit ve askeri saldırılarından vazgeçmesinin istenildiği açıklamada bunun yerine diyalog ile sorunların çözülmesine yanaşılması gerektiği kaydedildi.

Son olarak açıklamada olası bir saldırı halinde IKBY'nin kendisini tüm gücüyle savunacağı ve hiçbir suretle tehditlere boğun eğmeyeceğine yer verildi.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar7

 • Fisto 5 ay önce Şikayet Et
  Pisi pisine gideceksiniz ogluğm. Fistanla kacacaksiniz ama nereye. Gel gel gel tr ye gel tr dekiler kan kardeser aha sana kan kardes oyacaklar sizi.
  Cevapla
 • kmll 5 ay önce Şikayet Et
  bizde iğer unsurları silahlndılmmmmm
  Cevapla
 • avesx 5 ay önce Şikayet Et
  bunlarin yatacak yeri , yok , bunun farkina vardiklarinda vah babo vah babo diyecekler
  Cevapla
 • alper 5 ay önce Şikayet Et
  sizinde arkanızda israil var
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ozkan 5 ay önce Şikayet Et
  sizin arkanizda kim var peki
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat