Irak'ta hareketli saatler: Çatışma şiddetlendi!

Irak güçleri ile Peşmerge arasında Kerkük’ün ele geçirilmesinin ardından şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

GİRİŞ 27.10.2017 11:59 GÜNCELLEME 27.10.2017 12:53
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Irak güçlerinin Erbil-Dahok sınırı arasındaki Ninova’ya üç yeni askeri birlik ve savaş helikopteri gönderdiği belirtildi. 

Irak’ın Kerkük’ü ele geçirmesinin ardından Peşmerge kuvvetleri ile şiddetli çatışmalar yaşandığı belirtilirken, Erbil-Dahok sınırı arasındaki Ninova bölgesine üç yeni askeri birlik ve savaş helikopteri gönderdiği açıklandı. Dün Irak kuvvetlerinin, Mahmur, Zammer ve Rabia kasabalarında Peşmerge kuvvetleri ile yaptığı çatışmada 60 kayıp verdiği bildirildi. Irak güçlerinin Dahok ile Türkiye arasındaki Fişhabur Sınır Kapısı’nı kontrol altına almak istediği de kaydedildi. 

Irak ordusundan bir yetkili, Peşmergenin son saldırısında, Avrupa Birliği ve ABD’nin DEAŞ’a karşı kullanılmak üzere verdiği füzeleri kullandığını ileri sürdü. 
Irak ordusunun 16. Bölük Komutanı Albay Macit Hüseyin, Peşmergeye ağır kayıplar verdirdiklerini söyledi. Macit Hüseyin, Fişhabur Sınır Kapısı’na doğru ilerlemek için kuvvetlerini takviye ettiklerini, hedeflerine ulaşmak için gerekirse hava saldırıları da yapacaklarını söyledi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
kerkğk
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Kazanan belli!!! 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizce kaybedenler kimler???
  Cevapla
 • misafir6 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD teröristleri desteklemeyi bırakmalıdır. PKK asalanın devamıdır. Kürtler geleceğin en kuvvetli öğeleri olma yönünde ilerliyorlar. bu silahları pkk dan alıp, kudüsü geri alma planları yapmalılar. orta çağ haçlıları birleşiyor. bizde beraber olalım.
  Cevapla
 • BİLGİNAKREP 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD ve İsrail kendi kurdukları deaşı bahane ederek kürt bölgesine tonlarca silah yolladı bunun tek nedeni Türkiye'den toprak koparacak bir iç savaş çıkarmak. UYARIYORUM şuan Hakkari ve bazı iller bunun için hazırlanıyor. Kimse kulağının üzerine yatmasın birlik olma güçlü olma zamanı.
  Cevapla
 • cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  ırak güçleri abd'nin peşmergeye havadan yaptığı silah yardımlarını vurmalı, bu güzel bi adım olur
  Cevapla
 • Aklıselim 1 yıl önce Şikayet Et
  barzaniden aldığımız petrol ile onu ayakta tuttuk, zinginleştirdik, sonuç bu, o silaar bir bize dönecek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni nesil ATAK 2 helikopteri böyle olacak
Selçuk Bayraktar paylaştı: Yeri geldi kalkamadık