Trump'ın Kudüs kararı Suud ve Mısır ile anlaşmalı!

İsrailli Kanal 10 Televizyonu, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs hakkındaki skandal kararının Mısır ve Suudi Arabistan ile ortak alındığını, açıkladı.

Trump'ın Kudüs kararı Suud ve Mısır ile anlaşmalı!
Trump'ın Kudüs kararı Suud ve Mısır ile anlaşmalı!
GİRİŞ 07.12.2017 08:50 GÜNCELLEME 07.12.2017 09:22
Bu Habere 119 Yorum Yapılmış

İsrailli Kanal 10 Televizyonu, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs hakkındaki skandal kararının Mısır ve Suudi Arabistan ile ortak alındığını, Arapların bu konudaki kınamalarının sahte olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü işgalci İsrail'in başkenti olarak tanıma kararının yankıları sürerken, dikkat çekici bir iddia İsrailli televizyon kanalından geldi.

İsrailli Kanal 10 televizyonu, "Trump'ın kararı Suud ve Mısır ile anlaşmalı. Arapların kınama açıklamaları ciddi değil!" iddiasında bulundu.

"TEPKİLER CİDDİ DEĞİL"

İsrailli Kanal 10 Televizyonu'nun Arap Dünyası Analisti Tsivika Yahzkili, "Bu adım tamamlamak için değildi, bu durum bölgesel düzeyde Suudi Arabistan, Mısır ve bölgesel güçlerle Trump arasında karar kılındı. Bu adıma yönelik tepki gösteren Arap devletlerinin tepkilerinden emin değilim, bu arada tepkiler zaten ciddi değil. Sisi'ye bakın, kınamasını okuyun… İş ciddi değil" ifadelerini kullandı.

KARAR, O KÜRENİN ETRAFINDA MI ALINDI?

ABD Başkanı Trump, Mısır'ın darbeci lideri Sisi ve Suudi Kralı Salman, Trump'ın Mayıs Ayındaki Arabistan ziyareti sırasında "Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi"nin açılışını yapmışlardı. Üç liderin ışıklı küre etrafında verdiği poz, dünya gündemine oturmuştu. 

YAZDIR
YORUMLAR 119
 • Fitne 10 ay önce Şikayet Et
  Adamlar fitne cikariyor.
  Cevapla
 • Ertuğrul 10 ay önce Şikayet Et
  Suud ailesinin ve sisi şeytanın aynı sizin soyunuzdan olduğunu biliyoruz zaten bunlara tabi olan uykucu Araplara acıyorum
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Bu işbirliklerinin resmini evlerinin girişine assınlar; sık sık ihanetlerini ve karanlık geleceklerini hatırlamalarına vesile olsun...
  Cevapla
 • mert 10 ay önce Şikayet Et
  Küreyi tutan üç aptalı oynayan şaşkınlar o kürenin sahibi ALLAH dır.
  Cevapla
 • ANADOLU 10 ay önce Şikayet Et
  Mülk Allah' ındır. Rabbim neylerse güzel eyler. İnşallah hayırlısını eyler....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Liste gönderildi! 406 üründe indirim
Cumhurbaşkanı Erdoğan sahaya çıkıyor