Filistin ayakta...İsrail polisi yine saldırdı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'e ilişkin kararını açıklamasının ardından Batı Şeria'da başlayan gösteriler bugün de devam ediyor.

 • GİRİŞ07.12.2017 15:52
 • GÜNCELLEME08.12.2017 16:30
Filistin ayakta... İsrail polisi yine saldırdı!

Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde Filistin bayrakları taşıyan eylemciler, Trump'ın Kudüs kararını protesto eden pankartlar taşıdı.

Ramallah'ın merkezindeki El Manara meydanından hareket eden Filistinli gruplar cadde ve sokaklarda ABD ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

İsrail güçleri göstericilere müdahale ediyor

Batı Şeria'nın kuzeyinde Tulkerm, Cenin, Kalkiliyye, güneyindeki Beyt Lahm, El Halil, doğusundaki Eriha kentlerinde düzenlenen gösterilerde İsrail güvenlik güçleri tarafından protestoculara müdahale edildi. Müdahale sırasında İsrail polisi ile eylemciler çatıştı.

Göz yaşartıcı bomba, gerçek ve plastik mermi kullanan İsrail polisine Filistinliler taşlarla karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

Çeşitli Filistinli gruplar Trump'ın Kudüs kararının ardından dün yaptığı açıklamalarda tüm Filistin'de yoğun gösteriler düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu.

ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar19

 • yunus 2 ay önce Şikayet Et
  Vardır elbet Allah'ın ilahi adaleti ve bildiği zamanı gelince olur.
  Cevapla
 • recep 2 ay önce Şikayet Et
  abd nin töreris devlet olduvu anlsildi bunu sonu yokolacak
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatan millet sakarya 2 ay önce Şikayet Et
  Mevlam yar ve yardımcısı olsun kardeşlerimizin Bu mübarek cuma akşamın yüzü suyu hürmetine Allah'ım inşallah Kudüs'ü ve Müslüman kardeşlerimize Yahudi Siyonizm siyonist Elinden kurtarır
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Milletin ferdi 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun tez zamanda inşallah israil yok olsun
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  bu yahudi askerleri kadar ötlek asker yoktur silahsız insanları hedef alırlar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat