Filistin ayakta...İsrail polisi yine saldırdı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'e ilişkin kararını açıklamasının ardından Batı Şeria'da başlayan gösteriler bugün de devam ediyor.

GİRİŞ 07.12.2017 15:52 GÜNCELLEME 08.12.2017 16:30
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde Filistin bayrakları taşıyan eylemciler, Trump'ın Kudüs kararını protesto eden pankartlar taşıdı.

Ramallah'ın merkezindeki El Manara meydanından hareket eden Filistinli gruplar cadde ve sokaklarda ABD ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

İsrail güçleri göstericilere müdahale ediyor

Batı Şeria'nın kuzeyinde Tulkerm, Cenin, Kalkiliyye, güneyindeki Beyt Lahm, El Halil, doğusundaki Eriha kentlerinde düzenlenen gösterilerde İsrail güvenlik güçleri tarafından protestoculara müdahale edildi. Müdahale sırasında İsrail polisi ile eylemciler çatıştı.

Göz yaşartıcı bomba, gerçek ve plastik mermi kullanan İsrail polisine Filistinliler taşlarla karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

Çeşitli Filistinli gruplar Trump'ın Kudüs kararının ardından dün yaptığı açıklamalarda tüm Filistin'de yoğun gösteriler düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu.

ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • yunus 10 ay önce Şikayet Et
  Vardır elbet Allah'ın ilahi adaleti ve bildiği zamanı gelince olur.
  Cevapla
 • recep 10 ay önce Şikayet Et
  abd nin töreris devlet olduvu anlsildi bunu sonu yokolacak
  Cevapla
 • vatan millet sakarya 10 ay önce Şikayet Et
  Mevlam yar ve yardımcısı olsun kardeşlerimizin Bu mübarek cuma akşamın yüzü suyu hürmetine Allah'ım inşallah Kudüs'ü ve Müslüman kardeşlerimize Yahudi Siyonizm siyonist Elinden kurtarır
  Cevapla
 • Milletin ferdi 10 ay önce Şikayet Et
  Rabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun tez zamanda inşallah israil yok olsun
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  bu yahudi askerleri kadar ötlek asker yoktur silahsız insanları hedef alırlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski İstanbul'dan nostaljik fotoğraflar
Dadaşlar diyarı Erzurum'da cami duvarına...