İsyan ettiler! Halk PKK'ya karşı ayaklandı

ABD-PKK ittifakının 2016 yılı Haziran ayında işgal ettiği Halep'e bağlı Münbiç ilçesinde binlerce sivil ayaklandı.

 • GİRİŞ13.01.2018 11:08
 • GÜNCELLEME13.01.2018 11:13
İsyan ettiler! Halk PKK'ya karşı ayaklandı

Kabir Eymo bölgesinde El Bubenna aşiretine mensup 2 sivilin PKK tarafından işkence edilerek öldürülmesi sonrası bölge genelinde gösteriler başladı.

İlçe merkezi ile eşzamanlı olarak hareketlenen Münbiç kırsalından yüzlerce araçlık konvoy akşam saatlerinde Münbiç'e yöneldi. 

 

 

Sokaklara dökülen kalabalıklar PKK ile birlikte ABD’yi de lanetleyen sloganlar atıyor. Münbiç'te konuşlu PKK militanları gösteri yapan kitlelere silah sıkarak dağıtmak istedi.

ABD ASKERLERİ KAÇTI

Bazı göstericilerin yaralandığı olaylar bölge geneline yayılarak büyüyor. Münbiç Kültür Merkezi'nin karagaha çeviren ABD'li askerler yaşanan olaylardan sonra karargahlarını boşaltarak şehir dışına kaçtı.

Bölge kaynakları, şehir genelinde 35 ABD askerinin bulunduğu ve şehirde tansiyonun yükselmesi ile birlikte akşam saatlerinde 4 araçlık ABD konvoyunun Münbiç dışına çekildiğini belirtti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar40

 • samimi 1 hafta önce Şikayet Et
  Abd askerleride ayni fetöcüler gibi önce horozlaniyorlar arkalarindaki güce dayanarak ,amaaaa sikiyi gördümü hemen tabanlari yagliyorlar ,tavuk gibi kaciyorlar.
  Cevapla Toplam 16 beğeni
 • Almanya 1 hafta önce Şikayet Et
  amerikan mandası işid altında kobaniyi temizlediler halkı bıktırıp..sonra islam böyle olamaz cahil kürtleri kışkırttılar ..şimdide israil amerikaya yol açıp kendi halklarını katlediyorlar.. Kürtler uyanmazsa pkk terörü amerika israile yol açacak.. Vahşeti ise Türk kürt yaşayacak yine...
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • baris icin savas 1 hafta önce Şikayet Et
  orda yasayan halk tutun bir kac coniyi gebertin hepsi dagilir yilanin basi coniler
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • Diyarbakır li 1 hafta önce Şikayet Et
  HDPKK nin anladığı tek bir dil var. O da müzakere değil, cehennemi tadmak. Zira her seferinde ayrı bir ülke, güç, istihbarat örgütüne paramiliter olan bu oyuncak bütün bütün kırılmazsa kıyamete dek ortadoğu ve Türkiye'yi huzursuz edecek. "Zarara rızası ile girene merhamet edilmez"
  Cevapla Toplam 23 beğeni
 • hesap zamanı 1 hafta önce Şikayet Et
  kaçmayın lan asker müsveddeleri,karpuz kesecez gelin gelin.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat