Skandal çağrı! 'Artık öldürme vakti geldi'

İsrailli bakan, Gazze’deki Hamas liderlerine suikast düzenlenmesini istedi.

Skandal çağrı! 'Artık öldürme vakti geldi'
Skandal çağrı! 'Artık öldürme vakti geldi'
GİRİŞ 13.01.2018 11:44 GÜNCELLEME 13.01.2018 11:44
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

İsrail Ordusu’na bağlı birlikler, Batı Şeria’daki Nablus kentinde, iki gün önce, bir Yahudi yerleşimcinin öldürüldüğü saldırıdan sorumlu tuttuğu Filistinlileri yakalamak amacıyla baskılarını artırırken, belirlenemeyen kaynaklar, İsrail tarafından saldırı planlamakla suçlanan bazı Hamas liderlerinin isimlerini içeren bir liste yayınladı

Bunun üzerine, İsrail Ziraat Bakanı Auri Ariel, Hükümetten Gazze’deki Filistinli liderlere yönelik bir dizi suikast gerçekleştirmesini talep etti.

Parlamentoda, Yahudi Evi Partisi’ni temsil eden, aşırı sağcı ve aynı zamanda yasadışı Yahudi yerleşimci olan Bakan Ariel, dün, bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, ''Ordu'nun Gazze'ye saldırılar düzenleyerek bozguncuları öldürmesinin vakti geldi'' dedi.

''ARTIK ÖLDÜRME VAKTİ GELDİ''

İsrail Ordusu’nun Gazze’ye yönelik düzenlediği bombardımanların, Gazze'den İsrail'e düzenlenen saldırıların cevabı olduğunu söyleyen Ariel, açıklamasında, ''Aylardır ordu tarafından düzenlenen bombardımanlarda bir Filistinli bozguncu terörist bile ölmedi. Yaralanan da yok. Ordu ne tür silahlar kullanıyor? Ateş ve duman görüyoruz ancak bir kişi bile yaralanmıyor. Artık bombardımanların bozguncuları öldürmesinin vakti geldi'' diyerek, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman'a ''saldırı düzenleyen Filistinlilerin ailerini kovarak evlerini yıkma'' çağrısı yaptı.

HAMAS LİDERLERİNİN LİSTESİNİ YAYINLAMIŞTI

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’ya yakınlığıyla bilinen Yesrail Heyum gazetesi, Hamas liderlerinin isimlerinin yer aldığı bir liste yayınlayarak, listede adı geçen liderleri, ''İsrail'e karşı silahlı mücadele hattını yeniden oluşturmaya çalışmakla'' suçlamıştı. Gazete, edindiği bilgileri, Filistin Hükümeti’ne bağlı güvenlik birimlerine dayandırmıştı.

Gazetede yayınlanan haberde, şu ifadeler kullanıldı;

''Filistin Hükümeti'ne bağlı güvenlik güçleri, Yahuda ve Samarra'da (Batı Şeria) ikinci intifada sonrası Hükümeti, Filistin otoritesiyle yardımlaşarak uyguladığı suikast stratejisiyle çökertilen terör yapılanmasının altyapısını yeniden oluşturmaya çalışan üst düzey Hamas liderlerinin isimlerini ortaya çıkardı. Bununla birlikte, Şalit takasıyla aralarında Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı Salih el-Aruri'nin de üst düzey Hamas liderlerinin serbest bırakılmasıyla, örgüt bölgedeki altyapısını yeniden oluşturma çabalarını artırdı. Başlangıçta, örgütün Batı Şeria ekibini Şalit takasıyla Gazze’ye sürülen Mazen Fukaha yönetiyordu. Fukaha’nın İsrail tarafından öldürülmesinden ardından, dış basının haberlerine göre, Hamas, yeni saldırılar gerçekleştirmek için bütün gücünü kullanmaya başladı. Örgüt, bu amaçla, Batı Şeria'daki ekibinde büyük değişiklikler gerçekleştirerek, ekibin başına Salih el-Aruri'ye yakın Mahir Abid'i getirdi. Birkaç ay önceye kadar Hamas’ın gönüllü militan toplama biriminde kilit rol oynayan ve Aruri ile birlikte Katar’da bulunan Abid, bugün artık Beyrut’ta Aruri ve Hamas'ın sürgündeki diğer üst düzey liderleriyle birlikte örgüte yeni bir merkez kuruyor.''

Yesrail Heyum tarafından yayınlanan haberde verilen bilgiler, İsrail İç İstihbarat Birimi (ŞABAK) tarafından yayınlanan ve Batı Şeria’daki son saldırılardan Fetih Hareketi’ne bağlı el-Aksa Şehitleri Tugayı elemanlarını sorumlu tutan raporla çelişiyor.

NABLUS'TAKİ OPERASYONLAR GÜN BOYU SÜRDÜ

İsrail ordusuna bağlı birlikler, dün, gün boyu Nablus’un giriş ve çıkışında kontrol uygulamalarını sürdürerek ve Batı Şeria’nın birçok yerinde askeri kontrol noktaları kurdu. Önceki gece, Batı Şeria’da kurulan ‘Savaş Odası’nda gece boyu çalışmalarını sürdüren İsrail ordu birlikleri, özel güvenlik güçleriyle birlikte, son saldırıların sorumlularını yakalamak amacıyla Nablus çevresindeki köyleri kuşatma altına aldı. Dün sabah ise İsrail Genelkurmay Başkanı Ghadi İzankut, operasyonların sürdüğü bölgeye ulaşarak bir takım incelemelerde bulundu. İzankut, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Öncelikli işimiz yeni bir saldırıyı engellemeye paralel olarak bölgedeki terör hücresini yerini tespit etmek ve teröristleri yakalamaktır” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz Müslüman Yahudi savaşı na hazırız. Başımızdan heran emir bekliyoruz. O zaman zakkum karkas ağacı dahi Israili kurtaramaz. O'nun cc lanetledikleri dünyaya bozgunculuk getirdi. Rabbim cc boşuna birilerini lanetlemez!
  Cevapla
 • tuna pyrz 1 yıl önce Şikayet Et
  bizimde sizi oldurme vaktimiz geldi alcaklar
  Cevapla
 • Alican 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahudileri anladık ta bu arapların hiçmi suçu yok..Çoğu yahudi sahipli abd silah,araç gereç firmalarına 2017 itibarıyla 600 milyar dolarlık alım yapıldı..Saltanatı korumak adına haçlı ve siyonistlere resmen haraç ödeniyor..Filistin kimin umurundaki..
  Cevapla
 • bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  Arap, Türk, Kürt diye bir şey yok bunlar birer prosedür, hak ve batıl var.hangi etnisiteye mensup olursa olsun.hatayı herkes yapar,arapta yapar sen de yaparsın.
  Cevapla
 • muratb 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah siyonistlerin belasını versin. Tez zamanda ebedi kalacağınız Cehenneme gitmenizi Yüce Allahtan dilerim. AMİN
  Cevapla
 • kasim 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis hadi artık orduyu yahudi gaspcıları gebertmeye yolla
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akhisarspor-Beşiktaş maçında kural hatası
En ağır darbeyi alacakken şeytani işbirliği!