ABD'den Tillerson'un Türkiye ziyareti açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, Bakan Rex Tillerson'ın 11-16 Şubat'ta Ortadoğu'ya yapacağı ziyaret çerçevesinde Ankara'ya da giderek üst düzey yetkililerle görüşeceğini açıkladı.

  • GİRİŞ08.02.2018 21:56
  • GÜNCELLEME08.02.2018 21:56
ABD'den Tillerson'un Türkiye ziyareti açıklaması

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, Tillerson'ın 11-16 Şubat'ta Amman, Ankara, Beyrut, Kahire ve Kuveyt'e yapacağı ziyaretlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Dışişleri Bakanı Tillerson'ın programında Türkiye ziyareti de bulunuyor. Burada üst düzey Türk yetkililerle bir araya gelerek çok sayıda ikili ve bölgesel mesele ele alınacak." ifadesine yer verildi.

Tillerson'ın diğer ziyaretlerinde ise Ürdün'ün başkenti Amman'da Kral Abdullah ve Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi'yle, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Cumhurbaşkanı Mişel Avn ve Başbakan Saad Hariri'yle, Mısır'ın başkenti Kahire'de "üst düzey yetkililerle" görüşeceği kaydedildi.

Tillerson'ın Kuveyt'te ise DEAŞ'a karşı koalisyonun bakanlar toplantısına katılacağı açıklandı.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • Levent 1 hafta önce Şikayet Et
    Kim gelirse gelsin, ne derlerse desinler. Abd bizim için inandırıcılığını ve de güvenilirliğini yitirdiği için bu görüşmelerden hiçbir netice çıkmaz. Maksatları, büyük olasılıkla bizi oyalama taktiğidir. Her fırsatta pkk nın yanında olduklarını ifade eden bir abd den bize fayda gelmez
    Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat