Münbiç'teki YPG'li ağzından kaçırdı! Afrin itirafı

ABD’li üst düzey generaller, uluslararası medyayı yanlarına katarak Menbiç’e giderken, New York Times’ın konuya ilişkin haberinde görüşleri yer alan Menbiç Askeri Konseyi Sözcüsü Şirvan, YPG’nin Afrin’e güç kaydırdığını itiraf etti.

 • GİRİŞ09.02.2018 01:02
 • GÜNCELLEME09.02.2018 09:29
ABD'li asker coniler PYD'li teröristlerle kol kola

Türkiye, 20 Ocak'ta başlattığı Zeytin Dalı harekâtının hedefindeki Afrin'e, YPG güçlerinin kontrolündeki bölgelerden güç kaydırıldığını defalarca dile getirmişti. Ankara'nın bu duruşu üzerine ise ABD'den "SDG DEAŞ'la mücadele yerine Afrin'e güç kaydırırsa desteği keseriz" mesajları gelmişti.

MÜNBİÇ'TEKİ TERÖRİSTLERDEN İTİRAF GELDİ: AFRİN'E GÜÇ KAYDIRIYORUZ

 

New York Times gazetesinin Rod Bordland imzasıyla yayınladığı haberde, Ankara'nın başından bu yana gündemde tuttuğu gerçek, bizzat PYD/YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin uzantısı Münbiç Askeri Konseyi'nin Sözcüsü Şirvan Derviş tarafından itiraf edildi.

Gazetenin Münbiç haberinde görüşlerine yer verilen Şirvan Derviş, "Afrin'i korumak için orada (SDG kontrolündeki bölgeler) güç azalttığımız için DEAŞ'a karşı savaşımızı asgariye indirmek zorunda kalıyoruz" dedi.

DUVARDA ÖCALAN POSTERİ

New York Times muhabiri, Münbiç Askeri Konseyi'nin büyük oranda Arap askerlerden oluştuğunu fakat kritik pozisyonlardaki liderlerinin Kürt olduğunu aktarırken, Şirvan Derviş'in ofisinde İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan'ın dikkat çeken bir posterinin bulunduğunu yazdı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar43

 • atillanın soyları 1 hafta önce Şikayet Et
  kaydırın bakalım,birde biz yaradana sığınıp kaydıralımda görün bak görün neler varmış türkiyede.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • resat 1 hafta önce Şikayet Et
  Artik bu lanet resimleri gordukden sonra Turkiyenin amerika gibi bir muttefiki asla yoktur ve restini cekmesi lazim. Bu sersizler itler, ikiyuzlu sahtekaroglusahtekarlarla hic bir iliski si olamaz. bizlere zaradan baska hicbir seyleri yok .Bizler cook akilli olmamiz lazim zaman o zaman hele hele bir Turk gencin alkol icki uyusturucu kumar gibi illet ve hastaliklara asla kapilmamamasi lazim. Bunlari gurban verdigimiz gencleri savasta bile kaybetmiyoruz onun icin bu yolda hayatini kaybeden bir gencimiz bile fazladir. uynik olalim saglikli olalim iri ve diri olmak zorundayiz aksi takdirde bizi bititriler. hedfleri de bu yonde eey gencler dikkkaaat dikkat edelim.islamdan imandan asla saymiyalim
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Teksoy 1 hafta önce Şikayet Et
  Teksoy vatan icin gereken yapılıyor her zaman yapılacak
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  incirlik mutlaka kontrol altına alınmalı çünkü bu soysuz ABD oradanda törerislere birifink veriyordur göz ardı edilmemeli saygılarımla
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • sefik 1 hafta önce Şikayet Et
  Millilik sudur tekel telekom petkim seker fabrikalari geri alinacak turkiye disaridan mercimek pirinc vs gibi seyler ithal etmeyecek memleketi ayaga dusuren ayakcilar turkiye mustemleke memleketi degil bunu daha ogrenemediniz tuccar kafasiyla memleket yonetilemez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat