Tahammül edemiyor! Sisi'den Osmanlı hamlesi

Darbeci Sisi’nin yönetimindeki Mısır’da Osmanlı ve Türk düşmanlığı hat safhaya ulaşmış durumda. ABD ve İsrail kuklası Sisi, Kahire Valisi Atıf Abdülhamid'e verdiği talimatla Zeytin semtindeki 'Birinci Selim Caddesi'nin ismini değiştirdi.

 • GİRİŞ09.02.2018 11:17
 • GÜNCELLEME09.02.2018 11:18
Tahammül edemiyor! Sisi'den Osmanlı hamlesi

Mısır’da seçimle başa gelmiş Muhammed Mursi’yi sinsi bir darbeyle devirerek diktatörlüğünü ilan eden Abdülfettah es-Sisi'nin Türkiye ve Osmanlı nefreti bitmek bilmiyor. İsrail’in kuklası olarak her platformda Türkiye’ye karşı ABD ve İsrail’in yanında saf tutan Sisi yönetimi Mısır’da Osmanlı izlerini silmek için yoğun çaba sarfediyor.

'BİRİNCİ SELİM' TABELASINI KALDIRDILAR!

 

 

Yavuz Sultan Selim'in fethi ile yüzyıllardır Osmanlı toprağı olmuş Mısır'da Osmanlı izlerini yok ederek bölge insanının Türkiye ile olan gönül bağını koparmaya çalışan Sisi’nin son hamlesi Kahire'den geldi. Hilvan Üniversitesi Tarih Bolümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Sabri, Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim'in binlerce Mısırlıyı katlettiği ve Osmanlı’nın Mısır'ı sömürdüğü hezeyanını ortaya atmıştı. Bunun üzerine Kahire'nin Zeytin semtindeki Birinci Selim Caddesi'nin ismi değiştirildi.

İSMİNE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR!

Kahire Valisi Atıf Abdülhamid, önerinin valilik bünyesinde değerlendirilerek caddenin isminin değiştirilmesine karar verildiğini söyledi. Abdülhamid, caddeden 'Birinci Selim' adının silinerek yerine Mısır Silahlı Kuvvetlerinden ölen bir askerin adının verileceğini belirtti.

Osmanlı padişahlarının ismine bile tahammül edemeyen ve batılı güçlerin kuklası haline gelen Sisi yönetimi İsrail ve ABD'nin isteğiyle Türkiye ve Türkiye düşmanlığını her defasında gösteriyor. Filistin'i işgal ederek binlerce Müslümanı katleden İsrail'e tek laf edemeyen hatta siyonistlerle kolkola giren Mısır yönetimi, Suriye ve Irak'ta milyonlarca Müslümanın kanına giren ve işgal kuvveti olarak halen o topraklarda bulunan ABD'nin sözünden ise çıkmıyor. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar79

 • nasip 1 hafta önce Şikayet Et
  sisi bir köpektir....kullanılmak için özel olarak yetiştirilmiştir sahibi israil ama kullanıcısı amerkadır ..çok özel yetiştirilmiş bir köpektir kendisi sahibine çok sadıktır köpek doğmuş köpek olarakta yaşayacaktır
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Rotterdam 1 hafta önce Şikayet Et
  Size layik degil zaten firavun sisi.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mirzade 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizde Mısır Çarşının adını değiştirelim :)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Bayram 1 hafta önce Şikayet Et
  İnşaallah sen ve senin gibiler bu dünyada helâk olursunuz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vur kazmayı 1 hafta önce Şikayet Et
  amerikanın emir eri şebek
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat