Arap Birliği'nden Rusya'ya küstah Türkiye çağrısı

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zaki, Rusya’nın Afrin’deki sorunun çözümüne katılmasını umduklarını belirtti.

 • GİRİŞ20.02.2018 01:00
 • GÜNCELLEME20.02.2018 09:00
PYD mevzileri fırtına obüs toplarıyla vuruluyor

Rus medyasına konuşan Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcıs Hüsam Zaki, "Türk askeri güçlerinin Afrin'e müdahale etmesi hoşumuza gitmiyor. Rusya'nın Afrin'deki durumun çözümüne katılmasını umuyoruz" dedi.

Arap Birliği'nin her zaman tüm Arap ülkelerinin toprak ve egemenlik bütünlüğünden yana olduğunu kaydeden Zaki, "Ancak çatışmanın birçok faktörden kaynaklandığını anlıyoruz" diye ekledi.

 
KAYNAKSPUTNİK

Yorumlar54

 • u mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Hem toprak bütünlüğünden yanayız diyorsunuz hem de abd ağzı konuşuyorsunuz.Toprak bütünlüğü diyorsanız aynı.Bizde diyoruz.Sorun yok.Operasyona karşıysan abd ağzı gibi konuşuyorsun.Abd ise suriyeyi bölüp ypg ye devlet oluşturmak istiyor.Hani toprak bütünlüğünden yanaydın.2 yüzlü arap birliği.Gerçek arap gibi olun.Peygamberimiz gibi olun.
  Cevapla
 • Konya 1 ay önce Şikayet Et
  Arap Birliği, ABD(İsrail) birliği olmuş. Türk milleti olarak Müslüman kardeşlerimizi zulümden kurtarıyoruz. Demek oluyor ki, Müslüman kimliği taşıyan Arap birliği(abd-israil) çıkarlarına ters düşüyor bu durum. Bir çöplükte birden fazla horoz olmaz.
  Cevapla
 • akın 1 ay önce Şikayet Et
  Müslüman düşmanlığı sizin ruhunuzda var helede Türk olursa dahada azgınlaşıyorsunuz Tarihdede bu böyleydi şimdide aynı alçaklar iki ay önce sana savaş açtılr da Türkiye sahip çıktı yazıklar olsun demekki Eb cehillerin firavunların kalıntıları halen var Müslüman Düşmanları Allah belinizi kırsın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mukan KAHAN 1 ay önce Şikayet Et
  Arap birliği müslüman görünümlü İsrail çalışanlarıyla dolmuş taşmış
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Cengiz B. 1 ay önce Şikayet Et
  Abd kuklası ülkeler birliği desek daha doğru. Çoğunun başında ABD'ye biat etmiş kral veya diktatörler var.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat