Rus vekilden Türkiye ve Esed yorumu

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Suriye ordusunun Afrin’e gireceği iddialarını değerlendirdi.

 • GİRİŞ20.02.2018 01:10
 • GÜNCELLEME20.02.2018 08:58
Cinderes'ten dumanlar yükselmeye devam ediyor

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Suriye ordusunun Afrin'i almasının bölgedeki durumu daha da tırmandıracağını ve Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekeceğini söyledi.

"ESED'İN GİRMESİ TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARINA DOĞRUDAN AYKIRI"

 

Rus basınına konuşan Nikonov, Afrin'in Suriye ordusunun kontrolüne geçme ihtimaliyle ilgili "Bu, durumu daha da tırmandırır, zira doğrudan Türkiye'nin çıkarlarına aykırı" dedi.

"ANKARA VE ŞAM'IN BİRBİRİNİ ANLAMALARI OLASI DEĞİL"

Türkiye'nin Astana, Soçi ve Cenevre gibi Suriye'de istikrara yönelik süreçlerde yer alan önemli bir diplomatik partner olduğunu vurgulayan Nikonov, Afrin'in Suriye ordusuna geçmesi halinde Ankara ve Şam'ın birbirini ‘anlamalarının' pek olası olmadığını söyledi.

Nikonov "Burada da Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Etiketler

Yorumlar13

 • muammer 1 ay önce Şikayet Et
  hızlı olmak lazım .tutanın elinde kalıyor.bizim oralar kadar gitmemizi istemiyorlar.oyalanmak aleyhimize.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • atilla 1 ay önce Şikayet Et
  Esat Basmı dedin anlamadım
  Cevapla
 • Akkaya 1 ay önce Şikayet Et
  Katil ESAD Milyonlarca Müslüman Suriyeli kendi halkını öldürdü girerse gine öldürecek demektir Türkiye buna müsade etmez onlarda sıkar bu iş olmaz olsada Suriye ordusu diye bir şey kalmaz Belkide ölen onca masumların intikamı Türkün elinden olacaktır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ömer 1 ay önce Şikayet Et
  aynen valla
 • ihsan 1 ay önce Şikayet Et
  afrinden pyd liler gitse rejim gelse bile mülteciler evlerine dönemiyecekki gene esad terör yapacak sakın kabul edilmesin savaşa devam
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  eset afrini istiyorsa bizde esedin teröristlerinin bize verdiği doğrudan ve dolaylı zararlarının bedelini istiyoruz. esed bu bedeli ödemeli ozaman.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat