Senatörler Türkiye'nin S-400 pazarlığının peşinde

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemini almamasını engelleyebileceğini düşünen Amerikan Senatörler, ABD Başkanı Donald Trump'la konu hakkında iletişime geçti.

GİRİŞ 17.03.2018 11:07 GÜNCELLEME 17.03.2018 11:19
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Rusya, S-400 füze savunma sistemlerinin satışı için Türkiye, Çin, Hindistan, Suudi Arabistan ve Katar ile anlaşma yaptı. Türkiye'yi NATO müttefikleriyle ticaret yapması yönünde tehdit eden ABD'nin senatörleri, Trump yönetiminden ayrıntılı bilgi talep etti.

RUSYA'NIN SATIŞI YAPTIRIM KONUSU OLACAK SANIYORLAR

 

Bir grup senatörün de desteğini alarak öncü olan Bob Menendez, ABD Dışişleri Bakanlığı'na hitaben mektup yayınladı. Mektupta, Rusya'nın Türkiye, Suudi Arabistan, Çin, Hindistan ve Katar'a S-400 savunma sistemlerini satışının nihayete ermesine engel olmak için gösterilen diplomatik çabalarla ilgili bilgi istendi.

Yayımlanan mektupa göre senatörler, S-400 sistemlerinin yabancı ülkelere satışının yaptırım konusu olacağını ifade etti.

YAZDIR
YORUMLAR 29
 • ....... 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye sizin döküntü silahlarinizi almadigimiz icin mi?
  Cevapla
 • İnfaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu senatörleri öldürün para içi her şeyi yaparlar
  Cevapla
 • koray 1 yıl önce Şikayet Et
  abd ye ne? ülkemizi kafalarına göre daha vursunlar diye elimiz armutmu toplasın?
  Cevapla
 • Eren 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle ABD nin yaptırım hikayelerine iki yüzlü dostmuş gibi görünen oyununa gelmeyelim. Alalım biz eksiğini gördükmü daha iyisini yaparız. Yunanistana niye karşı çıkmadılar. Neden gilistini kuşatan İsralile sesleri çıkmıyor. Neden terör ordusu kurmak isterken yardım ederken sesleri çıkmıyor da Türkiye Oyuna Bşladımı işgalci, suçlu oluyor. Böyle açıklama yaptıkca yakacaksın heryeri. Diyeceklerki biz Türkiyeye yüklendikmi Heryeri oyunu bozuyor demeliler
  Cevapla
 • hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  ivedi şekilde çinle en gelişmiş hava savunma sistemi alalım aynı zamanda da türkiyede geliştimesini sağlıyacak projelere ortak çalışma teklif edelim s400 ü unutturmanın en güzel yolu başka bir projeyle rahatsızlık vermektir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Yunanistan Başbakanı'na çok sert cevap!
Sigara ile mücadelede yeni dönem başlıyor