Osmaniye

7 eş, 30 çocuk, 400 torun sahibi yalnız adam

10:40 13 Ocak 2018 12 Yorum Var
7 eş, 30 çocuk, 400 torun sahibi yalnız adam

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bugüne kadar 7 evlilik yapan, 30 çocuk, 400'ün üzerinde torun sahibi olan 90 yaşındaki Halil Kocaboğa, şimdi hasta eşiyle tek başına yaşıyor.

Kadirli'ye bağlı İlbistanlı Köyü, Kozalak Mahallesi'nde yaşayan Halil Kocaboğa, 14 yaşındayken ilk evliliğini yaptı. Evlendikten 3 yıl sonra bir evlilik daha yapan Halil dede, bugüne kadar toplam 7 evlilik yaptı. Zaman içerisinde evlendiği lerinin ikisi ölen Halil Kocabuğa, bazı eşlerinden de ayrıldı. Halen 40 yıl önce evlendiği Ayşe Kocabuğa (60) köyde yaşayan Halil dedenin 7 karısından 30 çocuğu ve 400 torunu var. Torunlarının bir çoğunu görmeyen ve isimlerini dahi bilmeyen Halil Kocaboğa’nın 30 çocuğundan 8’i de hayatını kaybetmiş. 

Torunlarından birçoğunu görmediğini belirten Halil dede, “30 çocuğumun 8'i öldü. Geriye 22 çocuğum kaldı hepsi de hayatta. Bundan 5 yıl önce kaç torunum olduğunu sorduğumda 300’ü geçtiğini tespit etmiştik. Torunlarımın torunları da var. Onlarla birlikte şu anda 400’ün üzerinde torunum var” şeklinde konuştu. 

Halil Kocaboğa’nın 21’inci çocuğu olduğunu belirten kızı Gürcü Kocaboğa ise “Ben en son eşinden çocuğuyum. İki ablam var. Babam hala çok sağlıklı. Köyde yaşıyor. Bizim tespitimiz 400’ün üzerinde torunu var” dedi. 

Halil Kocaboğa, 90 yaşında olmasına rağmen hala çok sağlıklı olduğunu ve kendisini 30 yaşında gibi hissettiğini söylüyor. Halil dede, sağlıklı olmasını; stresten uzak, sakin bir yaşam, doğal beslenme ve sigara içmemesine borçlu olduğunu sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

12 Yorum Var
 • Memoral 11 ay önce Şikayet Et
  Saçma yorumlar yapmayın bir insanın ne kadar çocuğu olacağına Allah karar verir insan sebebini işler
  Cevapla
 • Kesinlikle 11 ay önce Şikayet Et
  Cok haklisiniz cocuk isi yalnizca Allahin takdiriyle olur insan sadece sebepleri yerine getirir
 • ozan 11 ay önce Şikayet Et
  Tevekkeli "Evvelindense ahiri " dememiş atalarımız, her şeyin hayırlısı...
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ayder 11 ay önce Şikayet Et
  Vay dedem vay çok çocuk diyeceğine acep istikbal verebildinmi .çocuk doğurtup sokağa salmak değil.ona istikbal verebilmek
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Çocuk, doğrulup sokağa salınacak bir varlık değildir. O işi keyif olarak yaparsan, karının da çocuğun da haddi hesabı olmazsa böyle 90'ında yalnız başına kalırsın. Marifet dogurttugun çocuğun hakkını vermekte. Dinimiz her zaman bunu emreder.
  Cevapla
 • Merhaba 11 ay önce Şikayet Et
  Çok cocuk mu? Veya ahlaklı ve terbiyeli çocuk mu? Görmediği torunları bence yok hükmünde.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Çocuk Osmaniye
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.