Pervin Buldan Kürtçesi ile 'pes' dedirtti

Abdullah Öcalan'ın 'tarihi olarak' nitelenen mektubu okunurken, Kürt siteler canlı vermeye niyet etti. Ancak Pervin Buldan şoku yaşadılar.

Pervin Buldan Kürtçesi ile 'pes' dedirtti
Pervin Buldan Kürtçesi ile 'pes' dedirtti
GİRİŞ 21.03.2013 18:40 GÜNCELLEME 21.03.2013 18:40

Abdullah Öcalan'ın mektubunu Kürt siteler twitterdan canlı olarak vermeye niyet ettiler. Ancak Buldan'ı çevirebilmek pek mümkün olmadı.

Abdullah Öcalan'ın mektubu ilk olarak Kürtçe olarak okundu. Mektubu okuyan isimde BDP milletvekili Pervin Buldan'dı...

KÜRT AJANS İSYAN ETTİ

Mektubun okunmasıyla birlikte bir çok Kürt sitesi ve Kürt ajansı canlı yayın yapmaya niyet etti. Twitter üzerinden Buldan'ın konuşmasını Türkçe'ye çevirerek aktarmaya çalışan Amed News Agency, bir süre yayın yaptıktan sonra durdu.

EN KÖTÜ KÜRTÇE

Kürt ajansı Pervin Buldan'ın mektubu kötü bir Kürtçe ile okuduğunu duyurarak çeviri yapmanın mümkün olmadığını duyurdu.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • hacker timuçin 5 yıl önce Şikayet Et
  bunlar neyin kafasındalar.... kendilerinin bile doğru düzgün konuşamadıkları o dili mi savunuyorlar bu ülkede hiç kimse kürtçe diline bir şey demiyor tek diyen kişiler varsa o da bu kendini ezik hisseden insanlardır. Bu ezik insanların nereden geldiğini kim biliyor kimin nesi bunlar kullandıkları dil gerçekten kürtçe mi asıl bunu tartışmak gerekir. Bunlar tamamen kendini kaybetmiş üç beş çabulcu hiç kimse bunları kabul bile etmiyor. önce herkes aslını ortaya çıkarsın sonra bunlar konuşsun
  Cevapla
 • DADAŞ 5 yıl önce Şikayet Et
  kürtçe sayılar...yek du se car penç şeş. farsça sayılar .. yek du se car penç şeş...yani bir iki üç dört beş altı...
  Cevapla
 • luther de eugene 5 yıl önce Şikayet Et
  Dil sadece aractir... Dininsanlar arasinda ileti$imi kurmaya yarayan bir aractir...Ke$ke ana dilimden daha iyi ingilizce ve almanca bilseydim..!!
  Cevapla
 • orhan1980 5 yıl önce Şikayet Et
  Dil ve kimlik meselesi. Hani terör örgütü dil serbestiyeti için yola çıkmıştı..Apo denen cani bile Kürtçe konuşamaz doğru düzgün.neyin kafasında bunlar?
  Cevapla
 • dertli meczup 5 yıl önce Şikayet Et
  Şanlıtürk öztürk; Sende yoksun o zaman!. Geçin artık bu kafatasçılığı arkadaş. Kürtçe yok derken kendi varlığına iftira atıyorsun o zaman. Jet pilotu olmuştun ama bi halt olmamış hala senden. Haber7 editörleri uyuyorlar mı acaba ? Yukarda din dil ırk ayrımı yorumlar yayınlanmayacaktır deniyor uyan kim ?İ Umrunuzda mı ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bilinmeyen yönleriyle Erdoğan
F-35'ler teslim edilirken ABD'den son hamle