Devlet Bahçeli çok sert konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında konuştu. Akil insan heyetini çarpıcı sözlerle eleştiren ve yerden yere vuran Bahçeli, "Kadir İnanır herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannettin? Hülya Koçyiğit filmlerindeki sahnelerini mi anlatacak?" dedi.

GİRİŞ 09.04.2013 10:42 GÜNCELLEME 09.04.2013 12:47

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili, ''Bu 63'lükler Anadolu'da bozguna uğrayacak, sorulan hiçbir soruya cevap veremeyecek ve iki ay sonunda pusarak, mızmızlanarak, sinerek Başbakan'a sığınacaklardır. Bunlara Türk milletinin gönlü de kapısı da zihni de sonuna kadar kapalıdır'' dedi.

YARIM KALAN İŞİ 63'LÜKLER Mİ TAMAMLAYACAK?

Akil insanları PKK sözcülüğünü yapmakla eleştiren Bahçeli, "Akil insanlar heyeti çözüm süreci ile harekete geçirilmiştir. PKK elçiliğine soyunanlar aklı kararmış insanlar. AKP'nin yandaşlığını yapacaklardır. Erdoğan bu 63 kişiyi maşa olarak mı kullanacaktır? Samsun ile Sinop'ta püskürtülen BDP heyetinin yarım kalan işini bu 63 kişi mi yapacaktır. BDP ve PKK'nın yarım kalan işini AKP ve PKK sempatizanına mı tamamlatacaktır? Başbakan umutluysa herşey iyi gidiyorsa İmralı canisi ve terör örgütü ballı börekli görüşmeler sürüyorsa ne diye AKP'li milletvekilleri kafileler halinde gezmekte hangi akla hizmet 63'lükler milletin ödediği vergilerle PKK sözcülüğüne memur edilmektedir?" dedi.

ABDURRAHMAN ÇAVUŞ MU ZANNETMEKTEDİR?

Akil insanları öyle sözlerle eleştiren Bahçeli, "Öcalan'ın doğum günü 4 Nİsan'da Başbakan ve 63'lük Akil İnsanlar bir araya gelerek İmralı canisine bölünme pastası hediye etmişlerdir. Bundan sonra bu 63'lüklerin plakası 63 olan Şanlıurfa ilimize giderek imralı canisinin köyüne yüz sürmeleri burada duygulu saatler geçirmeleri ve oradan birbirlerine çözüm morfini enjekte ederek dağılmaları kendileri adına tutarlı bir tavır olacaktır. Peki, bu 63 kişi neyi çözecek, neyin sürecini kabul ettirmeye çalışacaklar? Bunlara göre PKK terör örgütü müdür? Türkiye'de bölücülük sorunu var mıdır? Bu 63 sözde akil insan çözüm olarak neyi önerecektir? PKK'lıları kardeş olarak gösteren Tatar Ramazan herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir? Ölen PKK'lılara şehit idyen Mükremin Çıtır herkesi Feriştah, zavallı Numan olarak mı göstermektedir? Kaderin böylesine yazıklar olan diyen ve sadece şarkılarıyla bilinen sayın Gencebay neden bahsedecek, sadece dil yarasıyla mı durumu kurtaracaktır? Hülya Koçyiğit çözümü mü yoksa filmlerdeki sahneleri mi anlatacaktır? Türk bayrağı yerine devlet bayrağı denilmesini isteyen hastalıklı zihniyet mi Türki milletini PKK'nın emellerine ikna edecek? Değişik ve enteresan filmlerde adı anılan Lale Mansur mu çözüm ve barış konferansı verecektir. Başbakan Erdoğan bu 63 kişilik karanlık yüz aracılığıyla aklımızla alay mı etmektedir?" diye konuştu. 

PUSARAK, MIZMIZLANARAK BAŞBAKAN'A SIĞINACAKLAR

Akil insanların mızmızlanarak geri döneceğini ifade eden Bahçeli, "12 kötü adamın gediklileri Akil İnsanlar listesinde yoktur. Mesela Cengiz Çandar, Hasan Cemal. Bölücü örgütün üst kadrosuna mı yükselmişlerdir yoksa o kadar uğraşmalarına rağmen afaroz mu edilmişlerdir? neden 63 Akil İnsan içinde değillerdir? Bu 63'lükler Anadolu'da bozguna uğrayacak, sorulan hiçbir soruya cevap veremeyecek 2 ay sonunda da Başbakan'a pusarak, mızmızlanarak yedi dokuz oyunuyla sığınacaklardır. Bunlara Türk milletinin kapısı da zihni de sonuna kadar kapalıdır. Çünkü Türk milletinin AKP PKK BDP ve İmralı canisine sırtı dönüktür" dedi. 

OSMANİYE OYNANAN OYUNLARIN FARKINDA

Memleketi Osmaniye'nin oynanan oyunları iyi bildiğini belirten MHP lideri Devlet Bahçeli, "Yanlış yola sapanları Hz. Peygamberimizin ahlakına davet ediyorum. Yüce rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Osmaniye'de yatırımlar aralıksız devam ediyor. Osmaniye'nin her yerinde vatandaşlarımızın yoğun ilgisinden bahtiyarlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Osmaniye'nin teröristle müzakereye öfkesi kesin ve katidir. Osmaniye halkı oynanan oyunların farkındadır. Türkiye'nin nasıl bir yıkım içine çekildiğini fark etmişlerdir. Türk milletinin barış söylemleriyle kandırılmasına, milliyetçiliğin ayaklar altına alınmasına, bin yıllık kardeşliğin kanlı kalemle üzerinin çizilmesine Osmaniyeliler karşıdır" diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ KÜRSÜDE Kİ MİKROFONLARI DEVİRDİ:

KİRLİK MAKSATLAR 10 YILDIR İŞ BAŞINDA

"Hainler AKP ile birlikte heyecan kazandı" diyen Bahçeli, "Türkiye üzerinde asırlık planlar hiç bitmemiş ve eksilmemiştir. Aleyhimize gelişen ve tökezlememizi sağlayan gelişmeler değişmemiştir. Devlet bekaasını hedef alan hedefler aynıdır. Ne zaman gerilemişsek, buhranların pençesine düşmüşsek mutlaka içten ve dıştan namert bir kumpasın varlığı hemen başını kaldırmıştır. Türkiye zalim senaryoların her devirde hedefinde yer aldı. Yeri gelmiş topraklarımız gasp edilmiş, yeri gelmiş bağımsızlığımıza göz dikilmiştir. Hainler, işgalciler ve sömürgeciler, haçlı heveslileri ne yaptılırsa bizi birbirimize düşürememişlerdir. Geçmişte aramızı bozmaya çalışan kirli maksatlar son 10 yıldır iş başındadır. Hainler AKP ile birlikte heyecan ve güç kazanmıştır" dedi.

YENİ DAMAT FERİT'İ BULDULAR

Sömürgecilerin iş başında olduğunu anlatan Bahçeli, Erdoğan'ı yeni Damat Ferit olmakla suçladı. Bahçeli, "İkazla ifade ediyorum ki Türk milletinin parlayan talihi, AKP'nin çamur ve pislik dolu siyaseti ile kirlenmektedir. Türkiye'ye kötülüğün daniskası yapılmaktadır. Başbakan'ın Türk milletinini kanına doymayan, hezimete uğramasından şikayet etmeyen hasis ve lekeli vicdanlarla ağız birliği ve dirsek temasında olduğu çok net bellidir. 90 yıl önce büyük milletimizin mağlup ettiği sömürgeci güçler yeni bir damat Ferit simasını araya araya bulmuşlardır. Bu çözüm süreci dış kaynaklıdır. Amaç milletimizin maddi ve manevi direnişlerini yumuşatmak ve yırtmaktır. Amaç Türkiye'nin emniyet güçlerini ortadan kaldırmaktır" diye konuştu. 

TÜRKİYE'DE PKK BAHARI YAŞANIYOR

Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedefinde Türkiye'nin olduğunu söyleyen Bahçeli, "AKP hükümeti klavuzu BOP olan projenin gönüllüleri içinde olmuş ve öyle yaklaşmıştır. BOP'un en önemli hedeflerinden bir tanesi Kürdistan'ın kurulmasıdır. Bu projenin asıl hedefi Türkiye ve Türk insanıdır. Afrika ülkelerinde yaşanan Arap baharı Türkiye'de de PKK baharıdır. ABD Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye son günlerde iki kez ziyaret gerçekleştirmesi çözüm sürecinin dış kaynaklı olduğunu ortaya çıkarıyor. Zaten böyle giderse Kürdistan'ın kuzey bölümü olgunlaşır. Bize göre ABD'lı Dışişleri Bakanı önce yaktıkları, öldürdükleri insanların hesabını vermeli hangi ülkeler üzerinde oyunlarının olduğunu anlatmalıdır. Türkiye çok tehlikeli süreçten geçmektedir. Türkiye Cumhuriyeti çökecektir. İmralı canisinin istediği budur. Ancak buna ne pervasızlıkları ne de güçleri yetecek. MHP oldukça bunu başaramayacaktır. Bizde millete sahip çıkacak güç vardır. Bu istikrar ve güç işte bu salondadır" dedi. 

İMRALI'YA KENARI ÇİÇEKLİ MEKTUP GÖNDERDİN Mİ?

Başbakan Erdoğan'ı ihanetle suçlayan Bahçeli, "Başbakan Erdoğan İmralı canisi ile omuz omuza vermiş ve iş birliği yapmıştır. Takke düşmüş kel görünmüştür. Erdoğan, PKK değirmenine su taşımaya devam ediyor. Bu arada 4. BDP heyeti İmralı canisi ile buluşmuş ve Kandil'e ulaştırmışlardır. Bu ne bitmez mektuplaşmadır. Başbakan, İmralı'ya kenarları çiçekli acele cevap beklerim diye mektup göndermiş midir?" diye konuştu.

ALLAH SENİ ISLAH ETSİN

Başbakan Erdoğan sen bize edep dersi verecek en son kişi bile değilsin. Allah seni de senin gibileri de ıslah etsin. Başbakan Erdoğan ya okuma anlama özürlüdür ya da duyma sorunu vardır. 

Erdoğan aklına geldikçe bizim hümüket olduğumuz dönemde ekonomik gelişmeleri açmakta yargı ne iş yapar diyerek aklınca suç duyurusunda bulunmuştur. Hodri Meydan diyorum. İstersen mecliste araştırma komisyonu kur. Yüce divan kurulsun. Bizim hiçbirşeyden korkumuz yoktur. Alnımız ak, sicilimiz ip gibi düzgündür. 

ETİKETLER
grup toplantısı
YAZDIR
YORUMLAR 52
 • Samet Ergül 5 yıl önce Şikayet Et
  yavru muhalefetcik, mini particik mhp. canım sıkkın olduğunda senin haberlerine bakıp eğleniyorum insana ilaç gibi geliyorsun çok komik bir adamsın bahçeli :) yıllardır varsın ama bir şey olamadın gitti bu ülkede yüzde 10-15 arasında tepinip duruyorsun, particikten öteye geçemiyorsun birde kalkıp karşında sürekli oyunu arttırarak devam eden dev bir partiye sayıp sövme peşindesin çok komik bir mizahsın :)))
  Cevapla
 • milletin ferdi 5 yıl önce Şikayet Et
  Bahçeli, alnımız ak, sicilimiz İP gibi düzgündür demiş. Hangi İP yere attığı, yerlerde sürünen ip gibi mi?. Yok yok bahsettiği Kızılelma koalisyon ortağı İP galiba… MHP, İP gibi, Bahçeli de Perinçek gibi…
  Cevapla
 • milletin ferdi 5 yıl önce Şikayet Et
  Bir de utanmadan Bahçelinin başörtüsü sorununu çözeceğiz diye oy aldığı halde Vekilin başörtüsünü çözmesini savunanlar var. Eğer MHP samimi olduğu düşünülürse oyu ve milletvekili daha az olduğu halde Refah parti kadar olamadı. Çünkü onlar başörtüsünü açtırmadı. MHP’nin seçimde başörtülü adayı aday gösterip başını açtırması, halkı kandırmak, tam da sağ gösterip sol vurmak/vurdurmak değil midir? MHP direnseydi Ecevit sol vurabilir miydi? Bahçeli biz Rahşan’dan bile korkuyorduk, Ecevit’in den mi korkmayalım diyorsa o başka. Samimi değilse zaten yapacak bir şey yok. Kavakçıyı provokasyonla suçlayanlarla, başörtüsü düşmanlarıyla işbirliği ve koalisyon yaptı. Müslümanlar, sağcılar dinlensin dedi. Başörtüsü düşmanı Ecevit ile mi çözecekti söz verdiği başörtüsü sorununu? Zaten başörtüsü sorununu değil başörtüsünü çözdü. Bir de Erdoğan’a laf atmış utanmadan Erdoğan tamam zamana yayarak çözdü/çözüyor. Ama hiçbir zaman verdiği sözü çiğnemedi, halkı kandırmadı.
  Cevapla
 • KARADENIZ KARASIN 5 yıl önce Şikayet Et
  Bahçeli. La bi şey söyle de sana bi oy vereyim hadi . İp sallamaktan başka ne yaptın bu ülkede. Haa hakkını yemeyelim Ecevit'in çaycılığını yapmadığın kaldı bir tek . Ya bacceli sen değilmiydin la bu ülkede adam kalmamış gibi yurt dışından bu ülkeye derviş merviş getiren yaa bi aynaya bak arkadaş Çok güzel sallıyorsun süper sallıyorsun sana alkış tutanlarda iyi sallıyorlar be yavv . La bacceli biz Kadir İnanırlarla Orhan Gencebaylarla ağladık güldük sevdik üzüldük la sen anlaman bu işlerden çek git şu memleketin başından.La bu Başbakan Kılıçdarla seni kanser yapmazsa ben bu adımı değiştiririm yavv . Sen varya bacceli senin kılçdar kadar bile konuşmaya hakkın yok kendini biliyorsan şayet . Ülke yönetmek milleti sıraya dizip el öptürmeye benzemez .
  Cevapla
 • ALPEREN BOZKURT 5 yıl önce Şikayet Et
  kısacası. Ne mutlu türküm diyene
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İttifak talimatı FETÖ'den mi? CHP'de kurye rahatsızlığı
Belediye işçisinin dikkati küçük kızı kurtardı