Ak Parti'de kritik seçim listesi toplantısı

Ak Parti, gözlerin çevrildiği ilçe belediye başkan adayı listeleri ile ilgili çalışmalara İstanbul'da devam etme kararı aldı. Ak Parti Seçim Üst Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında şu sıralar kritik bir toplantı yapıyor.

Ak Parti'de kritik seçim listesi toplantısı
Ak Parti'de kritik seçim listesi toplantısı
GİRİŞ 02.01.2014 19:30 GÜNCELLEME 02.01.2014 23:53

Osman Ateşli'nin haberi

17 Aralık operasyonu sonrası aday belirleme süreci ile ilgili çalışmaları yavaşlayan AK Parti'de ilçe belediye başkan adaylarını belirleme süreci yeniden hız kazandı.

Alınan bilgilere göre; Ak Parti, 30 Mart seçimlerinde aday göstereceği isimleri belirlemek için İstanbul İl Başkanlığı'nda hafta sonunu da kapsayacak şekilde kampa girdi.

Adaylarla ilgili listeyi son kez masaya yatıran Ak Parti Seçim Üst Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında listeleri son kez gözden geçiriyor.

SEÇİM ÜST KURULU TOPLANDI

Haliç Kongre Merkezi'ne gündeminde olmayan bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, buradan Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına geçti. Erdoğan'a siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan eşlik etti.

Erdoğan, akşam üstü Seçim Üst Kurulu üyeleriyle AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda toplandı.

TOPLANTIDA KİMLER VAR?

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Mustafa Şentop, Ekrem Erdem, Haluk İpek, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Ataş'dan oluşan Üst Kurul üyeleri katılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Menderes Türel'in toplantıda olmadığı ifade ediliyor.

PAZAR GÜNÜNE KADAR LİSTELER KESİNLEŞTİRİLECEK

Türkiye'deki tüm ilçeleri kapsayan aday listeleri 3 gün sürecek son istişare toplantısı sonrasında belli olacak. Erdoğan, Seçim Üst Kurulu'nda görevli kurmayları ile pazar günü çıkacağı 5 günlük Uzak Doğu seyahati öncesi listelere son şeklini vermeyi planlıyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan pazar günü yılın ilk yurt dışı gezisini Uzak Doğu'ya gerçekleştirecek. 5 günlük ziyaret kapsamında Erdoğan sırasıyla Japonya, Singapur ve Malezya'ya gidecek.

İlçe belediye başkan adaylarının bu seyahatten hemen önce ya da Başbakan döndükten hemen sonra açıklanması bekleniyor.

MASADAKİ ADAY ADAYI LİSTELERİ MERCEK ALTINDA

Aday belirleme sürecinin artık sonuna gelinirken, seçimler öncesi partinin imajının spekülatif iddialarla zedelenmemesi için azami titizlik gösteriliyor. Yoğun bir araştırma içine giren kurulun, daha önce adı yolsuzlukla ve şaibeli işlerle anılan aday adaylarını tek tek listelerden eledikleri ifade ediliyor.

ETİKETLER
mehmet ali şahin
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • ali kurt 4 yıl önce Şikayet Et
  Isparta Eğirdir için. Akdenizin incisi Isparta-Eğirdir ilçemiz için evladımız Hasan avcu yu seçin. hem teşkilatımızın hemde halkımızın sevdiği genç ve vizyonlu bir arkadaşımız
  Cevapla
 • Osman Bilgiç 4 yıl önce Şikayet Et
  AK 12 ŞUBAT İÇİN SADULLAH KAVAK. Evet Ak 12 Şubat için Sadullah Kavak diyorum çünkü genç dinamik en önemlisi de hiç bir şaibe ve cemaat işlerine bulaşmamış pırıl pırıl bir insan.12 Şubat ilçemiz K.Maraş'ın batı tarafını kapsamaktadır.Sırf batı köylerinde oturan 32.000 oy mevcuttur.Bu oy sadece köylerde oturanlara ait birde batı köylerinden şehre göçenler var onlar hariç.Sadullah Kavak da bizzat batı köylerden SIR köyündendir.En önemlisi de sevilen bir şahsiyet olmasıdır.Temennimiz Kurulumuzun bunu dikkate almasıdır. Eğer yorumum ulaşırsa.
  Cevapla
 • SESSİZ ÇIĞLIK 4 yıl önce Şikayet Et
  ısparta daha önemli. ısparta sav kasabası adayında hata yapılmamasını ümit ediyoruz.
  Cevapla
 • ak parti 4 yıl önce Şikayet Et
  teşkilat. arnavutköyde ithal başkan adaylarına sadece gülüyorum adayımız A.Haşim BALTACIDIR
  Cevapla
 • FETHİ HAMARAT 4 yıl önce Şikayet Et
  HALKIN BAŞKANI. arnavutköy de halk abdullah demirhan diyor arnavutköyde herkesimden oy alacak başkandır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'den amansız takip!
Yarın başlıyor! Borcunu kapatana yüzde 20 indirim