Başbakan Erdoğan'ın unutamadığı o ilçe

Başbakan Erdoğan, Kırklareli'nde partisinin düzenlediği mitingde halka hitap etti. Erdoğan 15 yıl önce Pınarhisar cezaevinde kaldığı günleri anlattı ve Kırlarleli'nin kendisi için öneminden söz etti.

GİRİŞ 01.03.2014 13:24 GÜNCELLEME 01.03.2014 15:56
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Başbakan Erdoğan Kırklareli'nde Pınarhisar cezaevinde kaldığı günleri hatırlattı. Erdoğan bu ilin özellikle de Pınarhisar'ın kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı.

Mitingde, 15 yıl önce okuduğu bir şiir yüzünden 4 ay hapis yattığı Pınarhisar'a olan sevgisini anlatan Erdoğan duygulu anlar yaşadı.

Mitingde muhalefete ve paralel yapıyı da sert eleştiren Erdoğan, CHP'nin Pensilvanya tarafından yönlendirildiğini ve bir kukla haline geldiğini söyledi. Erdoğan, paralel yapıyı da sert sözlerle eleştirerek bu yapının AK Parti'yi 30 Mart'ta yüzde 35'in altına düşürüp, Nisan'da da yeni parti kurmak niyetinde olduğunu söyledi. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAKSIN

Bir Anayasal düzenleme Resmi Gazetede yayınlanmadan Anayasa mahkemesine müracaat edilemez. Ama CHP artık Pensilvanya'dan akıl aldılarsa AYM'ye götürdüler. Bunların işi AYM'den geçer. Bu iş sadece milletten geçer. Çok değil 30 Martta boyunun ölçüsünü alacaksın.
 Muhalefet, iftirayla montaj kasetlerle her türlü şeyle Türkiye'yi dünya gündeminden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Muhalefet şantajla, montaj kastleriyle Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyor.

CHP PENSİLVANYA'NIN KUKLASI OLDU

CHP, Pensilvanya'daki o zat tarafından idare ediliyor. Ellerine kasetler gönderiliyor, montaj kasetler. 90 yıllık CHP, Pensilvanya'daki biri zat tarafından kukla gibi oynatılıyor.
Pensilvanya'daki o zat bir röportajında Cebrail parti kursa ona oy vermem diyor. Şimdi ise bütün kibriyle CHP'yi desteklemeye çalışıyor. Türkiye'yi karıştırıyor.

PARALEL YAPININ NİYETİNİ AÇIKLADI

Aralık'ta iktidarı devirecekler. Olmadı. Ocak'ta devirecekler Tutmadı. Şimdi planları şu; AK Parti 30 Mart'ta yüzde 35'in altına düşürülecek, Nisan'da da yeni parti kurulacak. Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış.

ADALETİ İŞLEYEMEZ DURUMA GETİRMEK İSTİYORLAR

Bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenler karşısında millet koruma görevini bize verdi. Paralel yapı, adaleti işleyemez duruma düşürmeye kalkıyor. Yargı iş göremez, adalet devlet dağıtamaz hale getirmeye çalışıyorlar. 
 Biz yaptığımız düzenlemeleri, çıkardığımız yasaları paralel yapının oyununu bozmak için çıkardık. Ancak CHP bunlara destek veriyor.

Bu darbe girişimi benim şahşıma yada AK Parti'ye yönelik değil, direkt Türkiye'yi hedef alıyor. Büyük Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyor.

KENDİLERİ HARİÇ HERKESİ DİNLEMİŞLER

Bir dava dosyasında 3 bine yakın insanı dinlediler. Kendileri hariç herkesi dinlemişler.

ONLARIN İZİNİ SÜRMEYE BAŞLADIK

Biz onların izini sürmeye başladık. Bunların inine gireceğiz ve bunları oradan çıkaracağız. Bu ülkenin ulusal güvenliğini koruma görevimiz var. Türkiye'nin mahrem, gizli konuşmalarını dinlemiş ve bunları da birilerine servis etmişler.

Bizim şimdiye kadar yaptığımız hizmetleri yolsıuzluk yapan bir hümümet yapamaz.Türkiye'de göreve geldiğimizde 26 tane havaalanı vardı, şimdi ise 52...
 

PARALEL DEVLETE MÜSADE ETMEYECEĞİZ

Devlet içinde devlete müsade etmeyiz, hesabını görürüz. Bu paralel devletin hesabı çok ağır olacak. 

TERÖRÜ ÇÖZÜM YOLUNA KOYDUMUZ İÇİN SALDIRIYORLAR

- Artık  şehit haberleri gelmiyor. Silah tüccarları bundan çok rahatsız. Terör meselesini çözüm yoluna koyduğumuz, Türkiye'yi büyütmeye çalıştığımız için bize saldırıyorlar. Büyümede ilk 5'in içerisindeyiz, ihracatımız sürekli artıyor, bu onları rahatsız ediyor. Bütün saldırılara ve oynanan oyunlara dur diyecek sizsiniz.
 

YORUMLAR 12
 • Yüzdeelli 6 yıl önce Şikayet Et
  Kurumlarımızdaki Cemaatçiler.... Ülkemizin en önemli kurumu olan enerji işleri genel müdürlüğüne Başbakanımız derhal bir el atmalı! Bu kurumda, en kritik dairelerin başında cemaatin adamları var.Bu adamlar yabancı firmaların adeta genel müdürü gibi çalışıyor.Dışa bağımlılığı azaltacak her türlü yerli teknolojiye destek olmamak, ticarileşmesini engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.Ben yaşadım, gördüm.Belgeyle de ispat ederim.
  Cevapla
 • OĞUZHAN 6 yıl önce Şikayet Et
  Bazıları çok komik oluyor. Demekki kurtuluş mhp ha?. Yani 22 bankayı batırdığı yetmedi, yeni seçimlerde hedef 32 bankayı mı batırmak ? Bence başarabilir. Onlarda o potansiyel var çünkü...
  Cevapla
 • yusuf kenan 6 yıl önce Şikayet Et
  eren karan kardeşş. Hani şu Türk den başkasını yok sayan ırkçı mhp den mi bahsediyorsun?? Bu millete kim hizmet ettiyse hırsız dediler. 21 bankayı bu mhp batırmadı mı? 2001 krizini hatırlayamacak kadar yaşın küçük galiba.
  Cevapla
 • Haydar Kolcu 6 yıl önce Şikayet Et
  EREN KAAN.. Bundan yıllar ÖNCE RAHMETLİ HOCAYA YAPILANLAR ŞİMDİ ERDOĞANA YAPILIYOR SEN HİÇBİR ŞEY GÖRMÜYORMUSUN ARKADAŞ.BEN YAŞADIM SAHİP ÇIKAMADIK EMANETE BARİ SAHİP ÇIKMAK LAZIM GELMEZMİ.ELİNİ VİCDANINA KOY EĞER ALNIN SEVDEYE İNİYORSA İKİ DEFA KOY DÜŞÜN BE ARKADAŞIM.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu saatden sonra Yeni parti ,yeni hükümet ,veya darbe hükümeti ..hiç birine Oy yok!!!!!!... ...Recep Tayyip Erdoğan dışında hiç oluşuma, Vatan hainlerine sandığa Oy vermeyeceğiz!!!!!!!!!!....CHP MHP veya Bunlardan oluşacak Hükümete ,kukla yönetime önümüze gelecek Anayasa oylamasına bile oy yok!!!!!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den korkunç görüntüler: Seyyar morglar bile doldu, cesetler ortada
Mercedes, Fiat, Toyota, Volkswagen, Tesla, Ford sağlık ekipmanı üretiyor...