Yüzsüzlüğün bu kadarı! Skandal savunma

Şırnak'ta ölü ele geçirilen terör örgütü PKK üyesi Hülya Eroğlu'nun cenazesine HDP'li vekiller katılmıştı. Meclis'e de taşınan bu tartışmaya HDP'den skandal bir savunma geldi.

Yüzsüzlüğün bu kadarı! Skandal savunma
Yüzsüzlüğün bu kadarı! Skandal savunma
GİRİŞ 21.11.2017 17:57 GÜNCELLEME 21.11.2017 19:30
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

AK Partili Mehmet Muş, ''Hem barış diyeceksiniz hem de terörist cenazelerine katılacaksınız bu ikiyüzlülük değil midir?'' diye sordu. Muş'un bu sözlerine Sırrı Süreyya Önder ''Kanunlarımızda cenazeye katılmak diye bir suç var mı?'' şeklinde cevap verdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, kırmızı listede aranırken, Şırnak'ta ölü ele geçirilen 'Delal Amed' kod adlı terör örgütü PKK üyesi Hülya Eroğlu'nun cenazesine ve taziyesine katılan HDP'li milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik hakkında soruşturma başlatılmıştı. Konu bugün de Meclis'e taşındı. 

''KİMSE BU İKİ YÜZLÜLÜĞÜ YAPAMAZ''

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, HDP'li vekillere yönelik, ''HDP Milletvekillerinin terörist cenazelerinde boy göstererek terör örgütü PKK adına taziyeleri kabul etmeleri tam bir utanç vesikasıdır. Bir yandan barış diyeceksiniz, kardeşlik diyeceksiniz, diğer yandan güvenlik güçlerimizi şehit eden teröristlere sahip çıkacaksınız, insafı, vicdanı ve ahlakı olan hiç kimse bu ikiyüzlülüğü yapamaz. Hiçbir terörist cenazesini kaçırmadan, tüm terörist cenazelerinde bulunmak terör örgütü adına siyasal faaliyette bulunmanın ispatı niteliğinde değil midir?'' diye konuştu.  

''BU SÖYLEMLER İFTİRADIR''

Muş'a yanıt HDP'li Ahmet Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, ''Bu söylemler iftiradır. HDP'li hiçbir milletvekili PKK adına taziye kabul etmedi. Sadece şunu ifade edeyim ki bu kutsal dinde taziyenin ne anlama geldiğini, toplumsal geleneklerimizde taziyenin ne anlama geldiğini bilmeyenlerle geçirebilecek çok fazla zamanımız yok.'' diye konuştu.

SIRRI SÜREYYA: CENAZEYE KATILMAK DİYE BİR SUÇ VAR MI

Kürsüye çıkan HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder ise konuyla ilgili, ''Kanunlarımızda cenazeye katılmak diye bir suç var mı? Bir vekilin böyle düşünebilmesi bir vehamet.'' ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • TürkMücahid 1 yıl önce Şikayet Et
  "KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR"....(HADİS-İ ŞERİF)
  Cevapla
 • efe 1 yıl önce Şikayet Et
  yahu bunları bız meclıste hala nıye barındırıyoruz bunlar terorıstın danıskası bırde bu mılletın parasıyla meclıste terorıstmı beslicez bıraz ıspanyadan ornek alın ne demokrasısı ne ozgurluklerı alayını tutukladılar
  Cevapla
 • Dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sehit cenazelerine katılmıyorsunuzda teröristlerin cenazesine katılıyorsunuz çünkü onları kendinizden biliyorsunuz.aslında teröristlerin sonlarından ibret almaları gerekir...
  Cevapla
 • Tuzlalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Meclisten karar cıkartın sehit cenaze namazlarına her partiden ücer millet vekili mecburı katılacak diye hadep i seyredin tiyatroyu seyredin ondan sonra
  Cevapla
 • Lazrail 1 yıl önce Şikayet Et
  Pkklıyı meclise Sokarsanız böyle konuşur. Ceza yok adam sanıyorlar kendilerini
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haber: Kulp'taki saldırı: HDP'li Başkan tutuklandı
Dursun Gürlek: Türk aydını korkaktır