AK Parti'de Şanlıurfa vekili istifa etti

AK Parti'de milletvekili aday listesinin açıklanması sonrası listede adını bulamayan küskün vekil istifa etti.

 • GİRİŞ12.04.2011 12:04
 • GÜNCELLEME12.04.2011 12:04
AK Parti'de Şanlıurfa vekili istifa etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfükar İzol partisinden istifa etti.

İzol'un, bugün TBMM'ye ulaşan istifa dilekçesinde, ''Üyesi ve kurucu üyesi bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum'' ifadesine yer verildi.

YSK'ya dün sunulan aday listesinde ismi yer almayan İzol, noter onaylı istifa dilekçesini TBMM Başkanlığı ve AK Parti Grubu'na bugün ulaştırdı. İzol'un Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

İzol'un istifasıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 332'ye düştü, bağımsızların sayısı 8'ye yükseldi. Buna göre, TBMM'deki sandalye dağılımındaki son durum şöyle:

AK Parti : 332

CHP : 101

MHP : 72

BDP : 20

Bağımsız : 8

DSP : 6

TP : 1

Boş : 10

Toplam : 550

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar30

 • ahmet okutan 6 yıl önce Şikayet Et
  ABDULLAH GÜLE VE MİLLİ GÇRÜŞ ÇİZGİSİNE YAKIN OLANLAR ÇİZİLMİŞ. AK partili arkadaşlara hayırlı olsun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • MEHMET ÜNSAL 6 yıl önce Şikayet Et
  HELAL OLSUN TAYYİP BEYE. Adam kimi atacağını iyi biliyo baksana vefasıza.Sana ömür boyu vekillik garanti diyen oldu mu? Git te boyunun ölçüsünü al bakalım. Bu sasatten sonra istifa etsen kaç yazar etmesen kaç yazar.2 ay vekil maaşından olduğunla kalırsın.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • ŞAİR 6 yıl önce Şikayet Et
  İSABET OLMUŞ.... Zira ülkemizin koltuk sevdalılarına değil memleket sevdalılarına,hizmet erbablarına ihtiyacı var.O koltuğu gereksiz yere işgal edeceğine eksik kalsın daha iyi.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ahmet Gül 6 yıl önce Şikayet Et
  Sahici Ak Partili olmak kolay degil. Sayin Basbakan defalarca söyledi , fakat bazilari birakin ak partili olmayi, millet vekili olacak kabiliyeti bile yok .Bagimsiz vekil olmaya kalksa dahi millet bunlara oy vermemeli.!bunlar sadece ayda alacaklari paraya bakiyorlar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • MURAT GEZER 6 yıl önce Şikayet Et
  bence köşeye çekil otur artık ...izoll ortadan toz ol. ohhh çok çok iyi oldu fakıbabanın ahı tuttu adama yapmadıklarını bırakmadılar zaten urfa halkı bu adamıda sevmiyor çok isabetli oldu
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat