AK Parti'de Şanlıurfa vekili istifa etti

AK Parti'de milletvekili aday listesinin açıklanması sonrası listede adını bulamayan küskün vekil istifa etti.

AK Parti'de Şanlıurfa vekili istifa etti
AK Parti'de Şanlıurfa vekili istifa etti
GİRİŞ 12.04.2011 12:04 GÜNCELLEME 12.04.2011 12:04

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfükar İzol partisinden istifa etti.

İzol'un, bugün TBMM'ye ulaşan istifa dilekçesinde, ''Üyesi ve kurucu üyesi bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum'' ifadesine yer verildi.

YSK'ya dün sunulan aday listesinde ismi yer almayan İzol, noter onaylı istifa dilekçesini TBMM Başkanlığı ve AK Parti Grubu'na bugün ulaştırdı. İzol'un Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

İzol'un istifasıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 332'ye düştü, bağımsızların sayısı 8'ye yükseldi. Buna göre, TBMM'deki sandalye dağılımındaki son durum şöyle:

AK Parti : 332

CHP : 101

MHP : 72

BDP : 20

Bağımsız : 8

DSP : 6

TP : 1

Boş : 10

Toplam : 550

YORUMLAR 30
 • ahmet okutan 7 yıl önce Şikayet Et
  ABDULLAH GÜLE VE MİLLİ GÇRÜŞ ÇİZGİSİNE YAKIN OLANLAR ÇİZİLMİŞ. AK partili arkadaşlara hayırlı olsun.
  Cevapla
 • MEHMET ÜNSAL 7 yıl önce Şikayet Et
  HELAL OLSUN TAYYİP BEYE. Adam kimi atacağını iyi biliyo baksana vefasıza.Sana ömür boyu vekillik garanti diyen oldu mu? Git te boyunun ölçüsünü al bakalım. Bu sasatten sonra istifa etsen kaç yazar etmesen kaç yazar.2 ay vekil maaşından olduğunla kalırsın.
  Cevapla
 • ŞAİR 7 yıl önce Şikayet Et
  İSABET OLMUŞ.... Zira ülkemizin koltuk sevdalılarına değil memleket sevdalılarına,hizmet erbablarına ihtiyacı var.O koltuğu gereksiz yere işgal edeceğine eksik kalsın daha iyi.
  Cevapla
 • Ahmet Gül 7 yıl önce Şikayet Et
  Sahici Ak Partili olmak kolay degil. Sayin Basbakan defalarca söyledi , fakat bazilari birakin ak partili olmayi, millet vekili olacak kabiliyeti bile yok .Bagimsiz vekil olmaya kalksa dahi millet bunlara oy vermemeli.!bunlar sadece ayda alacaklari paraya bakiyorlar
  Cevapla
 • MURAT GEZER 7 yıl önce Şikayet Et
  bence köşeye çekil otur artık ...izoll ortadan toz ol. ohhh çok çok iyi oldu fakıbabanın ahı tuttu adama yapmadıklarını bırakmadılar zaten urfa halkı bu adamıda sevmiyor çok isabetli oldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İnce'den medyaya tehdit: Yargılanacaksınız
Kandil'de sıkışan PKK'lılardan kalleş taktik!