Erdoğan: Kaseti çıkanı yaşatmam

MHP gibi kendilerine de şantaj yapıldığını söyleyen Erdoğan, "Zaten bilseydim, gereğini yapardım. Eğer varsa açık konuşuyorum: Ben bunları partide yaşatmam." dedi.

Erdoğan: Kaseti çıkanı yaşatmam
Erdoğan: Kaseti çıkanı yaşatmam
GİRİŞ 20.05.2011 07:15 GÜNCELLEME 20.05.2011 07:15
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP'yi sarsan kaset skanlarının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi Nuri Elibol'a konuşan Başbakan Erdoğan, "Eğer varsa açık konuşuyorum, ben bunları partide yaşatmam. Siyasetçi örnek olmalı..." dedi.

> MHP’ye bir internet sitesinden yöneltilen şantajı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu şantajı yapanlar, aynı şantajı bana da yaptılar. Diyorlar ki, ‘Senin kabinende ve partinde aynı durumda olanlar var. Bunları açıkla’... Ben bunları bilemem. Zaten bilseydim, gereğini yapardım. Eğer varsa açık konuşuyorum: Ben bunları partide yaşatmam. Ben bir söylerken belki bazı arkadaşlarım kendilerini zan altında hissettiler ama aslında o çağrımla geleceğe yönelik partimde siyaset yapmak isteyenlere sinyaller verdim. Siyasetçi hayat biçimiyle topluma örnek olmak durumunda. Toplumun geleneklerine ve ahlakî değerlerine aykırı davranamaz siyasetçi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

> MHP, hükümet gereğini yapsın ortaya çıkarsın diyor. Buna ne diyeceksiniz?

Evet şimdi MHP lideri diyor ki, ‘Hükümet bu olayı ortaya çıkarsın’... Kardeşim ben nereden nasıl çıkarayım. Cumhuriyet savcıları olaya hemen müdahale etmiş. Devletin ilgili birimleri tedbirlerini almışlar, konu yargıya intikal etmiş. Hükümet olarak benim görevim yargının istihbarat birimlerinden ve emniyet güçlerinden talep ettiği hususların yerine getirilmesini sağlamaktır. Bu konuda da olayın duyulduğu ilk andan itibaren üzerimize düşeni yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Kimse bizim kendimizi savcının ve mahkemenin yerine koymasını beklemesin. Yapılan iş bir e-mail olayı olsaydı, takip etmek daha kolaydı. Bakın Hayati Bey ile ilgili konuda fail hemen bulundu. Ama artık iletişim teknolojisi öyle bir boyuta gemiş ki, bunu yapanları çok kısa süre içinde bulup çıkarmak mümkün olmayabiliyor. Hele hele bu işi Türkiye içinden değil de, dışarıdan yapmaları halinde iş iyice zorlaşıyor. Sayın Bahçeli, partisinin içinde olup bitenlere bizi bulaştırmak istiyor, biz bu oyuna gelmeyiz. Ancak hükümet olarak hem bana hem de MHP’ye bu şantajı yapanların bulunup adalete teslim edilmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz. Ayrıca siyasete şantaj yoluyla müdahaleyi antidemokratik buluyorum. Bir müdahaleye ihtiyaç varsa, millet geçmişte olduğu gibi bu müdahaleyi yine yapar.

Türkiye Gazetesi

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • ali ateş 8 yıl önce Şikayet Et
  daha önceki mailler. kamuoyunun bildiği daha önce atılan maillerle yapılan icraatların sorumlularını bulabilseydiniz haklıydınız sayın başbakan.sizden şüphemiz yok ama size bilgi verenlerden ve istediklerini çok kısa sürede ve kolayca tespit edenlerden şüphemiz hergeçen gün artıyor.ve bunu yapan ahlaksızlara bir gün gereken dersi vereceğinize dair kuşkumuzda hiç yok.bunu bugün yapmıyorsanız konjöktürel gerekçelerinizin varlığından olsa gerek.sabırla milletin adalet anlayışını örseleyenlere derslerini vereceğiniz günü bekliyoruz.
  Cevapla
 • levent 8 yıl önce Şikayet Et
  mhp nin hukumetten talebi. Sayin hukumet - bizim genel baskan yardimcilarimizin ne kadar ahlaksiz ne kadar rezil insanlar oldugunu millete acik secik kasetlerle gosteren birileri var - lutfen bu hainleri bulun - foyamizi ortaya cikarmasinlar - bizde milleti biz ahlakliyiz diye kandirmaya devam edelim
  Cevapla
 • Ahmet Faruk 8 yıl önce Şikayet Et
  Yıllardır milletin namus bekçiliğini yapanlar. Şimdi ise milletin namusunu yatağa atıyorlar. Kim bunlar? MHP nin çekirdek kadrosu.
  Cevapla
 • haydar zulfikar 8 yıl önce Şikayet Et
  başbuğ oğuzhan, sloganla bir yere varılmıyor. Atarak tutarak bir yere varılmıyor. Maneviyatından sıyrılmış, değerlerine yabancı olandan da fayda gelmiyor. İçi kof sloganlar at tut neye yarar. Milletin yüz karası olup çıktıktan sonra ne kıymeti var. Ey Türk titre ve kendine dön. Dünkü 5.9 luk da deprem de biraz titretti ama biraz da kendin titre ve kendine gel lütfen.
  Cevapla
 • darbeleredurde 8 yıl önce Şikayet Et
  beklediğimiz tavır. buydu teşekkürler sn başbakan.bir mailin tesbitiyle yurt dışında açılmış sitenin tesbiti aynı şey değil.sen net olmayan iddialar üzerinden bize saldıracağına partinizin A takımıyla ilgilen türkücü.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Binali Yıldırım'dan Milli Gazete'ye ziyaret
Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi