'CHP, İstanbul'da bu belediyeleri kaybedecek!'

Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin Başkanı Faruk Acar, CHP'nin İstanbul'da Maltepe, Kartal gibi bazı belediyeleri kaybedeceğini savundu. ANAR Başkanı İbrahim Uslu ise, İstanbul'un yarısından fazlasının Kadir Topbaş'a oy vereceğini dile getirdi.

'CHP, İstanbul'da bu belediyeleri kaybedecek!'
'CHP, İstanbul'da bu belediyeleri kaybedecek!'
GİRİŞ 14.09.2012 12:29 GÜNCELLEME 14.09.2012 12:29

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programı bu hafta halkın nabzını tutan araştırma şirketlerinin yöneticilerini konu etti. Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin Başkanı Faruk Acar, ellerinde CHP'nin İstanbul'da Maltepe, Kartal gibi bazı belediyeleri kaybedeceğine ilişkin araştırmalar olduğunu söylerken, Anar Başkanı İbrahim Uslu ise, şu anki verilere göre İstanbul'un yarısından fazlasının Kadir Topbaş'a oy vereceğini dile getirdi.

FARUK ACAR: "CHP BAZI İSTANBUL'DA BAZI BELEDİYELERİNİ KAYBEDECEK"

Türkiye genelinde 2004 yılından günümüze, AK Parti Belediyeciliği diye bir algı oluştu. Bazı yerlerde ideolojik olarak halen devam eden bir süreç var. İstanbul'da Beşiktaş gibi, Şişli gibi, Sarıyer gibi yerler var. Fakat İstanbul Büyükşehir genelinde mevcut başkan Kadir Bey'in yaptığı hizmetler dolayısıyla 2004-2009 arasından daha az bir beğenirlik söz konusu. İstanbul genelinde AK Parti'nin hâkim olduğunu söylemek mümkün iken, Kadir Bey'in yaz sezonunda yaşanan bazı olumsuzluklar, trafik, köprülerin kapanması gibi nedenlerle, bu konuda yapılmış güncel bir sonuç yok ama tahminen bir düşüş yaşaması muhtemeldir. Ama AK Parti'nin İstanbul ile ilgili herhangi bir problemi olduğunu söylemek mümkün değil. AK Parti'nin kaybettiği bazı kritik belediyeler vardı, Kartal gibi, Maltepe gibi yerler vardı, CHP'ye geçen. Şu anda mevcut CHP adaylarının tekrar kazanamayacağını bir önceki araştırmamda gördüğümü söyleyebilirim.

İBRAHİM USLU: "İSTANBUL'UN YARISI KADİR TOPBAŞ'A OY VERİR"

İstanbul Büyükşehir'de hakikaten bizim gördüğümüz Kadir Bey hiç oy kaybetmemiş, tam tersine 2009'daki yerel seçimlerin çok üzerinde. 2009'da Türkiye ortalamasının altında kalmıştı ama şuanda Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy oranı var. Yaz aylarında bir trafik sorunu oldu ama t bunun belediye tarafından yapılmadığını biliyordu vatandaş. Vatandaş borsa brokırı gibi değil, bir haber geldi desteği yükseltti gibi olaylar olmuyor. Yeniden aday olsa Kadir Topbaş'a oy veriri misiniz diye sorduk, İstanbul'un yarısından fazla oy veririm dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • gümkart 5 yıl önce Şikayet Et
  metrobüse dikkat.... burdan herkese sesleniyorum.. eylülün birinde toplu taşımaya zam yaptıklarında metrobüsün fiyatını 2,40 olarak belirlemişlerdi.. ancak ne hikmetse her seferinde peşinen 2,95 .çekiyor... kartınızı indikten sonra okuttunuz okuttunuz yok okutmadınız paranız hoooooopp güme gidiyor.. sorarım size acelesi olan unutup giden haberi olmayan binlerce vatandaşa yazık değil mi.. alınan onca haram paraya hiç yazık değil mi.. nasıl bakıyorlar insanların yüzüne anlamaıyorummm...
  Cevapla
 • KARADAVUT 61 5 yıl önce Şikayet Et
  bekleyin.!!!!. akp nin en çok başını ağırtması gereken mevzu belediyelerdir,,ama meclis aritmetiği belediyeleri de etkiliyor,,mecliste denk bir durum olsa akp hiçbir belediye kazanamaz ,beyoğlu nu kazanabilirmi??ümraniyeyi ,üsküdar ı, çekmeköy ü,,hatta hatta büyükşehir i dahi kazanamaz ,,ama şu kongreleri yapsın muhalefet,bakalım,eğer mhp liderini değişirse,,ankara ya mansur yavaş aday olduğu an seçilir,istanbul eğer chp nin mezhep partiliğinden kurtulması durumunda sarıgül ü aday gösterirse istanbulu alır,,,izmir belli,trabzon da gider.....yani akp belediyelerde hiç sevilmiyor vatandaş ın gözü önünde herşey,,millet kırk katırmı kırk satırmı tercihiyle karşı karşıya kalmış akp mi??? chp mi? mhp mi?veya tayyib mi??kılıçtar mı??? bahçeli mi???ne dersiniz akp 3-0 maça galip başlıyor değilmi???ama ya mhp milletin tututuğu birini getirirse filim değişir,,,mecliste de yerelde de...ne dersiniz!!
  Cevapla
 • Halkın Sesiii 5 yıl önce Şikayet Et
  chp yi bilmemde . chp ye oy verenlerin yüzde 90 ı ideolojik sebeplerden dolayı veriyorlar zaten . hizmet bekledikleri için değil . onun için zannetmiyorum ki kaybetsin . ama ak partide birçok belediye başkanı recep tayyip erdoğan sayesinde orda kalıyor . aksini iddia eden varsa belediye başkanları bağımsız aday olsun ak parti o bölgede sıradan birisini çıkartsın aday diye bakalım hangisi seçilecek . recep tayyip erdoğanın arkasına saklanıyorlar . başbakanımızın duruma el atması lazım
  Cevapla
 • fevzi demirci 5 yıl önce Şikayet Et
  bir de başbakan çok paradan bahsediyor. bu söylemi gözden geçirsin. bak sizin için bu kadar harcadık şu kadar harcadık hoş bir tarz değil. harcadın da cebinden mi harcadın der duyan. cebinden harcasa bile para muhabbeti her zaman samimiyetin tadını kaçırır. bunlar teknik bilgi olarak sorana söylenebilir. ne kadar kısa tutulursa o kadar iyi. belki para konularına ayrı başlık açılıp mesaj başka şekilde iletilebilir.
  Cevapla
 • fevzi demirci 5 yıl önce Şikayet Et
  ak partinin de çekmeköyü tehlikede. b.çekmece, ataköy bıçak sırtı. buralar biraz çalışılırsa belki ama çekmeköy zaten gitti geldi. ak partinin çekmeköy için şimdiden çalışmaya başlaması gerekir. tacizkar reklamları kastetmiyorum. metro vs bunları bangır bangır milletin başına kakarsanız ters tepki de verebilir. başka, yumuşak, iknaya dayalı veya güçlü bir aday koyma gibi tekniklerle ak parti bu ilçede kendini garantiye almalı bence.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'den açıklama: Adayımız Erdoğan'ı çıldırtacak
ABD: Çekilme yok, işi daha da büyüteceğiz!