Kurtulmuş AK Parti'de hangi görevi düşünmüyor?

Dün resmen AK Parti'ye katılan Numan Kurtulmuş, kamuoyunun merak ettiği sorunun cevabını verdi..

Kurtulmuş AK Parti'de hangi görevi düşünmüyor?
Kurtulmuş AK Parti'de hangi görevi düşünmüyor?
GİRİŞ 23.09.2012 13:18 GÜNCELLEME 24.09.2012 08:58

Kanal 24'te Ankara Masası programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Numan Kurtulmuş, AK Parti'ye bir makam ve mevki sözü alarak gelmediğini söyledi.

Kurtulmuş, sürecin başlamasından, Erdoğan sonrası AK Parti Genel Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adının geçmesi konusunda şunları söyledi:

SÜRECİ BALTALAMAK İÇİN  BUNLARI SÖYLEDİLER

‘Süreç ilk başladığında bunların hiçbiri konuşulmadı. Ne sayın başbakan bana görev teklif etti ne de ben bir görev isteğinde bulundum. Bunlar zaten etik olarak doğru şeyler değil. Bizim başbakanla ilişkimiz güven ve saygıya dayalı bir ilişki. Bunlar olduktan sonra böyle bir şeylerin konuşulması  da beklenmez. Ancak süreçte böyle iddiaları ortaya atanların iki hedefi vardı; birincisi fitne ve fesat çıkarmak için çalıştılar. İkinicisi de böyle bir bütünleşmeye engel olmak ve süreci baltalamak için ortaya çıktılar.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ASLA DÜŞÜNMEDİM

Zaten herhangi birisi bir yerde oturmaktan dolayı adam yerine konuluyorsa o koltuğa Allah oturtmasın.  Allah biliyor ki kalbimde, iki genel başkanlık yaptığım dönemde de böyle bir şey aklımdan geçmedi. Siyasi hayatım hep yokuşlarla geçti. Tecrübe kazandık. Benim kafamda nerede oturacağım değil neler yapabilirim geçer.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için adımın geçmesi konusunda ise böyle bir şeyi asla düşünmedim. Siyasi hayatım boyunca yerel yönetim başkanlığını aklımdan geçirmedim.

1999'da Fazilet Partisi İstanbul için benim de adımı vermişti. Boş bırakılan yere isim bile yazmadım.

HABER 7

YORUMLAR 20
 • Mehmet Yazıcı 5 yıl önce Şikayet Et
  gerçek müslüman kimdir ?. “gerçek müslüman, elinden dilinden müslümanların emniyet ve esenlikte olup (zarar görmedikleri) kimsedir. hakikî muhacir de, ALLAH’ın yasak ettiği şeylerden uzaklaşıp onları terk edendir.” işte sayın numan kurtulmuş gerçek mümindir,gerçek müslümandır ve olması gereken mekâna gelmişlerdir verilecek her göreve ziyadesiyle layıktır mübarek olsun.
  Cevapla
 • kemal sezer 5 yıl önce Şikayet Et
  hepside yakışır . sayın numan hocaya her iş yakışır ve görevinin hakkı neyse onu verir bundan endişem ve şüphem yok.ama ak partiye gelmesindeki amaç sadece başbakanlık olmalı diye düşünüyorum .ALLAH yar ve yardımcısı olsun ...
  Cevapla
 • ekrem kehribar 5 yıl önce Şikayet Et
  siz kimsiniz. yusuf sancaklı.
  Cevapla
 • süleyman ÇAKIR 5 yıl önce Şikayet Et
  çok basit.... tasfiyeden sorumlu genel başkan yardımcılığı versinler. itinayla beyaz liste hazırlanır!!!
  Cevapla
 • Metin BAŞPINAR 5 yıl önce Şikayet Et
  bu işte bir yanlışlık var gibi mi?..... numan bey,belediye başkanı olmayı düşünmediğini ima etmekte..cumhurun kim olacağı aşağı yukarı belli olduğuna göre;başbakanlıkta mı gözü ve ya aldı sözü.... önceden akp için verdiği demeçler hala kulaklarımızda,tamam da akp içinde eskilerden kazan kaldıran olmıyacak mı şimdi bu işe?....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Partilerin pusuladaki yerleri belli oldu
İstanbulluya müjde! 10 yıl sonra geri dönüyor