Türker: Suriye politikası dökülüyor

DSP Genel Başkanı Masum Türker, ''Hükümet'in Suriye politikası her geçen gün dökülüyor'' dedi.

  • GİRİŞ23.09.2012 16:57
  • GÜNCELLEME23.09.2012 16:57
Türker: Suriye politikası dökülüyor

Türker, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, en önemli sorun olan her geçen gün terörün arttığını öne sürdü.

AK Parti iktidarı öncesi terörle verilen mücadelenin yok sayıldığını iddia eden Türker, ''Gönül ister ki başta TSK olmak üzere 1999-2003 yılları arasında terörle mücadele eden MİT, polis teşkilatı, tüm güvenlik güçleri ve tüm sosyal ve ekonomik yaptırımları gerçekleştiren kişiler iyilikle anılsın ve o günlerin hakkı verilsin'' diye konuştu.

Türker, son dönemde terörün artmasında Suriye politikasının rolü olduğunu da savunarak, ''Başbakan şu anda Suriye politikası sonucunda terörün artmasına yol açan ekibin başıdır. Şehitlerin ve Türkiye'nin uğrayacağı zararların ve çalkantıların hesabını verecektir. Hükümet'in Suriye politikası her geçen gün dökülüyor'' şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya da değinen Türker, bu olayın Türkiye'deki casusların işi olduğunu iddia etti.

Türker, bu iddiasının önemli bir söylem olduğunu dile getirerek, ''Suriye sınırı Hatay'dan itibaren gezilirse ajanların orada cirit attığı görülür'' dedi.

Masum Türker, ''Balyoz Planı'' davasında çıkan karara ilişkin değerlendirmesinde ise ''Balyoz dava konusunun bir senaryo ürünü olduğunu ve yargılamanın adil yapılmadığını'' iddia etti.

AA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun