Kadın militanlar şehre indi!

Kadınların daha hassas olması beklenirken, ekrana çıkan kadınların depreme yönelik ayrılıkçı söylemlerini Tarık Toros, 'Kadın militanlar şehre indi!' diyerek eleştirdi.

Kadın militanlar şehre indi!
Kadın militanlar şehre indi!
GİRİŞ 26.10.2011 10:26 GÜNCELLEME 26.10.2011 10:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ekrana çıkan kadın sunucuların deprem gaflarına değinen Bugün yazarı Tarık Toros, ‘Deprem Van’da da olsa üzüldük’ diyen spikerle, ‘Sonra bir şey olduğu zaman hadi Mehmetçik gelsin, hadi polis gelsin diyoruz. İnsanlar hadlerini bilsinler” diyerek depremzedelere had bildiren kadın sunucuyu eleştirdi. Toros, ‘Kadın militanlar şehre indi!’ başlıklı yazısında isim vermeden Habertürk spikeri Duygu Canbaş’la Atv’de program yapan Müge Anlı’yı eleştirdi.

Bugün yazarı Toros, daha sonra yapılan yanlış anlaşıldık açıklamalarına; “Diyorlar ki, 'Yanlış anlaşıldık.'

Yooo, bilakis... Çok iyi anlaşıldınız... Kadın militanların yalnızca dağda olmadığını gösterdiniz!” diyerek yazını bitirdi.

Tarık Toros'un yazısı:

Kadın militanlar şehre indi!

İsmi lazım değil, ekranlarda program yapan tecrübeli bir televizyoncuyla konuşuyoruz.

Dedi ki, "Deprem oldu ama hayat devam ediyor. Türkiye'de güzel şeyler de oluyor. Bugün programda biraz da bunlara yer vereceğim."

Şaşkınlıkla gülümsediğimi hatırlıyorum, "Bu, hayat devam ediyor felsefesi, öyle her yana çekilecek bir şey değil maalesef. Depremi, terörle karıştırmamak gerekiyor."

Öyle ya...

Terörün amacı insanların yüreğine korku salmak... Medyayı, siyaseti kendine kilitlemek... Toplumda genel yas havası oluşturmaksa... Siz bu amaca hizmet etmeyeceksiniz. Bağrınıza taş basacak, yaşama devam edeceksiniz. Terör haberlerini filtreleyecek, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarının volümünü biraz kısacaksınız.

Ne yazık ki, şehitler ölmüyor ama dünya değiştiriyor.

Vatan bölünmüyor ama, sınırlarınız içindeki topraklara hakim olamıyorsunuz.

Tüm bu iç isyanlara rağmen... Hayatın akışını bozmadan durumu çözüme kavuşturmak da zor... Ama bunu yapacaksınız.

**

Depreme gelince... Bu doğa olayının bir amacı yok... Mesajı da...

Fırtına gibi, yanardağ patlaması gibi kaçınılmaz bir tabiat hadisesi...

Dere yatağına ev yaparsanız, sel alır götürür. Şanslıysanız ve içinde yoksanız, arkasından bakar kalırsınız.

Depremde yakınlarınızı yitirince de, tıpkı dün gazetemizin manşetindeki gibi, "Aileme tabut yapmışım meğer" der, bencil bir hayat dersi ile baş başa kalırsınız.

Bu hayat dersi bencildir çünkü sadece kişiye özeldir. Kimse bakıp ibret almaz.

**

Çuvaldız bir kenarda dursun hele... Biraz da iğneyi kendimize batıralım.

Uzun yıllardır haber okuyan ve önceki kurumunda baltayı taşa vurmuş bir sunucu çıkıp "Türkiye acı haberle sarsıldı. Her ne kadar doğusunda, Van'dan gelmiş olsa da bu haber" diyebildi.

Yine başka bir ünlü ekran yüzü, adeta lafı yukarıdakinin bitirdiği yerden alıp şöyle sürdürdü:

"Her fırsatta küçücük çocuklar tarafından taş attırılan polisler, olay yerine gelip ilk müdahale edenlerdi. Onlara taş atanların elleri kırılsın. Canımız istediği zaman taş atıyor, kuş avlar gibi dağlarda vuruyoruz. Sonra bir şey olduğu zaman hadi Mehmetçik gelsin, hadi polis gelsin diyoruz. İnsanlar hadlerini bilsinler."

**

Bu hastalıklı düşünce yapısı, yeni değil... Hep vardı.

Terör hayatın akışını bombalarken... Deprem, hayatı durdurdu.

Embesil yorumlar da, o durmuş hayatın kafasına sıkıyor. Ülkedeki "terör depremi", "deprem terörüne" dönüyor.

Diyorlar ki, "Yanlış anlaşıldık."

Yooo, bilakis... Çok iyi anlaşıldınız... Kadın militanların yalnızca dağda olmadığını gösterdiniz!

 Tarık Toros / Bugün

ETİKETLER
erciş
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • erdal islam 7 yıl önce Şikayet Et
  .... gerçektende şunu anladım bu olaydan sonra terörün asıl kaynağı bu faşist zihniyetli cahil insanlar yüzündenmiş demekki esas terörist müge anlı ve benzeri tiplermiş insan bu kadarmı tahrik edici olur en masum kürdün bile şuan kürtçülüğü haklı gördüğüne eminim..provakatörler iş başında eminim ırkçı dinden imandan vatan bilincinden uzak sırf damarla hareket eden insanlık dışı zihniyet tellaları iş başındadır esas bölücülük ve terör budur yazar güzel değinmiş olaya tebrikler ve müge anlı gibileri kınıyorum allah(cc)vatanı sizin şerrinizden korusun amin...
  Cevapla
 • Nebi ŞİMŞEK 7 yıl önce Şikayet Et
  DEPREMDEN 1 GÜN ÖNCESİNİ DÜŞÜNÜN. Bu kadınlar vatan sever cesaretli insanlar yağcıları görüyoz görecez ALLAH böle şeyleri kimsenin başına vermesin ama ALLAHIN yaptığınıda kimse engelliyemez bakıyomdaçadırları fazla alıp satanlar kameramanlara saldıranlar yiyecekleri talan edenler belkide fırsat bu pkk elemanlarını bu bölgeye yerleştirim kurtarılmış bölge yapmasalar ALLAH iyi niyetli insanların yardımcısı olsun hainleride bildiği gibi yapsın
  Cevapla
 • mehmet 7 yıl önce Şikayet Et
  iyi düşünün. bu yapılan yardımlar yarın acı olarak terör olarak geri dönecek göreceksiniz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Nihat Genç'ten olay olacak sözler!
Fenerbahçe, UEFA yaptırımlarını açıkladı!