Annesinin evde unuttuğu bebek açlıktan öldü

Gölcük'te bir ilkokulda öğretmenlik yapan 34 yaşındaki kadının 2 aylık bebeğini evde tek başına bıraktıktan sonra 9 günlük bayram tatiline gitmesi sonucunda bebek açlık ve susuzluktan öldü. S.Ç.D., 27 Ağustos'ta evde doğurduğu bebeğini her gün yalnız bırakıp okula da gittiği ortaya çıktı.

Annesinin evde unuttuğu bebek açlıktan öldü
Annesinin evde unuttuğu bebek açlıktan öldü
GİRİŞ 21.10.2013 14:39 GÜNCELLEME 22.10.2013 11:47

Tatil dönüşü, açlık ve susuzluktan ölen bebeğini hareketsiz olduğu gerekçesiyle Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne getiren öğretmen D., doktorların durumu polise bildirmesi üzerine gözaltına alındı. Seçil M.D., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

HER GÜN YALNIZ BIRAKIP OKULA GİTMİŞ

2 yıl evli kalıp boşanan Seçil M.D. Adana'da görevli polis sevgilisinden hamile kaldığı belirlendi. Hamileliğini bol elbiseler giyerek komşulardan ve okuldaki öğretmenlerden saklayan ailesine de hiçbir şey söylemeyen Seçil M.D. doğum vakti gelince hastaneye kayıt yaptırmadan yatmak istediği ancak kabul edilmediği ortaya çıktı. Seçil M.D.'nin 2 ay boyunca bebeğini her gün yalnız bırakp okula gittiği de ortaya çıktı.

EVDE BIRAKIP BAYRAM TATİLİNE GİTTİ

Gölcük'teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Seçil M.D., iddiaya göre, Adana'da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis memuru ile ilişkiye girdi. Bu ilişkiden iki ay önce erkek bebeği dünyaya gelen Seçil M.D., iddiaya göre Kurban Bayramı tatili öncesi erkek bebeğini evde yalnız bırakarak 9 günlüğüne Adana'daki yakınlarının yanına tatile gitti. 9 günlük bayram tatili sırasında tek başına evde bırakılan bebek, açlık ve susuzluktan öldü.

Geçen pazar günü Adana'dan Gölcük'e gelen Seçil M.D., iddiaya göre ölen bebeğinin karnını doyurmak istedi. Doğanay, bebeğin hareket etmediğini fark edince onu Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne götürdü. Bebeğin getirilmeden en az 3 gün önce ölmüş olduğunu belirleyen doktorlar hemen polise haber verdi. Hastanede yapılan ön otopside, bebeğin açlık ve susuzluğa bağlı yaşamını yitirdiği belirlendi. Bebeğin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirleneceği otopsinin yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Polis ekiplerince dün gece gözaltına alınan öğretmen Seçil M.D., çelişkili ifadeler verdi. Seçil M.D.'nin poliste verdiği ifadesinde, bebeği karnını doyurduktan sonra evde bırakıp tatil için Adana'ya gittiğini anlatırken, "Tatili sonunda eve geldiğimde bebeğe mama yedirmeye çalıştım. Yemeyince de Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Burada öldüğünü söylediler. Daha sonra da polise haber verdiler" dedi.

KOMŞULARI AĞLAMA SESİ DUYMAMIŞ

Apartman görevlisi Mehmet Kaya, polislerin gelmesi üzerine öğrendiğini belirterek, "Her gün temizlik yapıyor ve dairelerin iki kez kapılarını çalıyorum. Öğretmen hanımı bazen sabahları görüyordum. Hiç bebek ağlama sesi de duymadım. Herhangi bir sorunu olup olmadığını da bilmiyorum. Evinde bir ara bir bayan daha kalıyordu. Bebeğini ölüme terk ettiğini şimdi öğrendik" diye konuştu.

Öğretmen Seçil M.D.'nin apartman komşularından Necla Öztekin de "Kendisini tanımıyorum. 1-2 kez gördüm. Eve geldiğinde hemen kapıyı örtüyordu. Merhabalaşmadık bile. Ağlama sesi de duymadım. Bayramın 1 ve 2'nci günü binada kötü koku oluşmaya başlamıştı" dedi.

Kurban Bayram tatilini şehir dışında geçirdiklerini söyleyen diğer komşusu Elif Çolak da Doğanay'ı tanımadığını anlatırken, "Bir öğretmen bunu nasıl yapabilir inanamıyorum. 2 aylık bir bebeğe kıyılmaz" dedi, büyük bir şaşkınlık içinde olduğunu belirtti.

OKUL MÜDÜRÜ: GELMEYİNCE TELEFONLA ARADIK

Öğretmen Seçil M.D.'nin bugün okula gelmediğini söyleyen Okul Müdürü Orhan Merdanoğlu ise "Okulumuza bu yıl Yazlık semtindeki Tabosan İlköğretim Okulu'ndan geldi. Bugün okula gelmeyince cep telefonuyla kendisini aradık. Ancak, ulaşamadık. Öğrenci velileri de bize sorunca gelmediğini söyledik. Olay hakkında hiçbir bilgim yok" dedi.

Dün akşam gözaltına alınan Seçil M.D. poliste verdiği ifadesinin ardından sevk edildiği Gölcük Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Seçil M.D.'nin daha önce evlenip boşandığı öğrenilirken, bebeğin babası olduğu öne sürülen Adana'da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis memurunun kimliği ile ilgili açıklama yapılmadı.

YORUMLAR 67
 • 121_16 4 yıl önce Şikayet Et
  sistemin ürünü.. Zalimler için yaşasın cehennem...seküler eğitim sisteminin ürünü bu kadın.herşeyin hazda olduğunu düşünen avrupai yaşantının ortaya çıkardığı anne(!) bu.gayrimeşru yaşantıların,Allah'la ilişkili olmayan düşüncelerin ürünüdür bu vaka..Allah cezasını verecek
  Cevapla
 • murat kılıç 4 yıl önce Şikayet Et
  Edep yahuu. Beyni arızalı bir kadın yüzünden öğretmenlik polislik kadınların çalışmması gibi saçmalıkları diline dolayan zavalı lar.Eğer mesleği ile insan adam olsaydı.Manisa istasyon Camii imamı gazetelere düşmezdi.Böyle şeylerin olması kişilerin ve toplumların ahlakı ile ilgili.Akıl hastası birinin yaptığını bir topluma mal edemeyiz etseydik badeci hocaların günahını kim çekerdi.Allah kimsye akıl hastalığı vermesin...Bizim başımızda var olanlara da Allah sabır versin.Atılmaz ki atasın satılmaz ki satasın.
  Cevapla
 • hasan basri 4 yıl önce Şikayet Et
  kötünün yaptıkları bize vicdan azabı veriyor Allahım. yüce rabbim nerdesin bu caninin cezasını dünyada hemen versen bu çocuğa işkence yapılırmı Allahım bizlere sabır ver iyi kalplilere nasip et kötüye değil
  Cevapla
 • meg 4 yıl önce Şikayet Et
  İyi de.... neden polis memuru babasını göz altına almıyorlar? onun baba olarak bir sorumluluğu yok muydu? bu bebeği leylekler mi getirdi annesine? böyle bir vicdansızlık olmaz. ben belki hepinizin tepkisini çekeceğim ama bu kadın günah keçisi haline getirilmeye çalışılıyor. tamam anladık anne kötü cani vs... DE bu adam ne olacak? bir bebeğin olduğunu, kendine ait kendi kanından bir çocuğun dünyaya geldiğini ve kendisinin de bu bebekten sorumlu olduğunu bilmiyor mu? belli ki kadın herkesten saklamış, ailesinden de saklamış. peki bu adam bunun farkında değil mi? neden bebeğin annesi ile YÜKÜNÜ paylaşmamış? bu bebeğin katilleri 3 tanedir. birisi annesi, diğeri babası 3.sü ise böyle görüntülerin oluşmasına meydan veren imkan veren SİSTEM'dir. asıl icraat da bu sistemi ortadan kaldırmaktır.
  Cevapla
 • hursit dilaver 4 yıl önce Şikayet Et
  bebecik gitti artık,laik,özgür ve ortak birlikteliklere devam. al sana özgür,laik yaşam.seviyeli ortak birliktelik,işte hayrını görün.bizim zamanımızda kapatma ya da metres hayatı falan denirdi.şimdi herkes laikleşip medenileşti ve seviyeli ortak yaşam oldu. nikaha ne gerek var. evliliği öldürüyormuş. kaza kurşunu ile gelen bir bebecikle de modern canilik nasılmış görüyorsunuz.ne diyelim.gençliğimizde devrim nikahı vardı. hukukta cevatın öldürdüğü devrimci genç, cevatın bacısı ile iş pişirmiş,kız hamile kalınca cevat ,M kuseyriye ,'evlen,bacımın bekareti' falan deyince o da DEVRİMCİ EYLEMDE BEKARET GERİCİLİĞE TAVİZDİRdemişti de alnına kurşunu yemişti.. sonra da karacübbeli proflar suçun ülkücülere atılması nedeni ile yürüyüşler yapmışlardı.KADIN DERNEKLERİ NERDE,HOCANIMIN YAŞAM HAKKIINA SALDIRI VAR..siz de yürüyün. hocanın suçu ne,özgür yaşamak mı..CHP hergün özgürlük diye bagırıyor ya..neyse.. hocama haksızlık etmeyin.daha neler duyacaksınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Elon Musk'la görüştük! Fırlatacağız
Muharrem İnce ahlaksızlığı böyle savundu