Edirne'de vahşi cinayet zanlıları tutuklandı

Edirne'de 8 yıldır kayıp olan kız çocuğunu ayağına taş bağlayarak Meriç Nehri'ne attıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Edirne'de vahşi cinayet zanlıları tutuklandı
Edirne'de vahşi cinayet zanlıları tutuklandı
GİRİŞ 09.01.2013 18:21 GÜNCELLEME 09.01.2013 18:21

2005 yılında kaybolan Ebru Koç'u (15) ayağına taş bağlayarak Meriç Nehri'ne attıkları iddiasıyla gözaltına alınan S.A ile F.K, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen zanlılar, ''kasten adam öldürmek'' suçundan tutuklandı.

-Kayıp kızın erkek arkadaşı suçunu itiraf etti-

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Masum Özçiçek, 2005 yılında kaybolan Koç'un bulunması için özel ekip oluşturmuş, soruşturma başlatan ekipler 8 yıl önce S.A'nın, Koç'un erkek arkadaşı olduğunu tespit etmişti.

Polis tarafından öğle saatlerinde gözaltına alınan S.A, emniyetteki ifadesinde kız arkadaşı ile ormanda F.K. ile karşılaştıklarını, F.K'nın silah zoruyla kimliğini ve telefon numarasını alarak kendilerini serbest bıraktığını, ertesi gün de yanına çağırdığını söylemişti.

F.K'nın kız arkadaşıyla beraber olmak istediğini iddia eden S.A, ''Daha sonra beni kulübeden dışarı çıkardı. Birkaç dakika sonra silah sesi duydum. Kız arkadaşım karnından silahla vurulmuştu. Beni de öldüreceğini söyledi, çok kortum. Bir süre sonra kız arkadaşımı soyup, ayağına taş bağladı ve Meriç Nehri'ne attı. O günden sonra korkudan kimseye bir şey söyleyemedim'' ifadelerini kullanmıştı.

S.A'nın ifadesinden yola çıkan polis, bekçilik yapan F.K'yı gözaltına almış, şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi'ne sevk edilmişti.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünün özeti
Alman otomotiv devi 600 bin aracını geri çağırıyor