Müstehcen reklamlar ile alakalı açıklama - YAZDIR

Değerli okuyucularımız, son dönemlerde gerek sosyal medya gerekse de iletişim formları aracılığıyla tarafımıza iletilen mesajlarda, sitemizde yetişkinlere yönelik reklamlar gösterildiği ile alakalı şikayetler alıyoruz. Bilgisayarlara bulaşan zararlı yazılımlardan dolayı görüntülenen müstehcen içerikli reklam probleminin çözümü:

  • GİRİŞ11.07.2013 12:42
  • GÜNCELLEME27.12.2016 13:16

Söz konusu durumun tarafımızla alakalı olmadığını belirtmek ve probleme çözüm üretmek amacıyla bu yazıyı paylaşmaktayız. 

Haber 7 sorumlu yayıncılık ilkesiyle, farklı okuyucu profillerinin bir araya geldiği, gelişmelere ilişkin kendi görüşlerini dile getirdikleri özgür bir tartışma platformu olduğunun her daim bilincindedir. Bu konuda maddi, manevi değerlerine sahip çıkan; okuyucularına ve düşüncelere her daim önem veren, eleştirilere açık bir anlayışa sahiptir.

Sitemizde yer alan reklamlar yetişkinlere yönelik içeriğe sahip olmayan reklamlardır. "3. taraf" reklamları (Adsense vs.) ise genellikle internet geçmişinizden (ziyaret ettiğiniz sitelere uygun içerikler) ve hedeflenmiş reklamlar ile oluşmaktadır.  Reklamların seçimi ve yerleşimi konusunda reklam ekibimiz titiz bir çalışma içerisindedir ve tüm reklamlar kontrol altındadır. Son dönemlerde artan şikayetlerin sebebi araştırıldığında müstehcen içerikli reklamların kullanıcı bilgisayarlarına bulaşan zararlı yazılımlardan kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Haber 7'de değerlerimize zarar veren ve ahlak dışı unsurlar barındıran müstehcen içerikli reklama asla yer yoktur. Kullanıcılarımızın bilgisayarından kaynaklanan problemi çözmek ve zararlı yazılımlardan kurtulmak amacıyla bir rehber hazırladık.

TARAYICI VİRÜSLERİNDEN KURTULMA REHBERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bunun yanı sıra internet tarayıcılarında barınan zararlı yazılım eklerini temizlemek amacıyla aşağıda yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşletim sistemi kaynaklı virüslerden daha az etkilenilmesi adına Google Chrome kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İşte müstehcen içerikli reklamlardan kurtulmanın yöntemleri:

GOOGLE CHROME'U İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Internet Explorer Ayarlarını Sıfırlamak

1- Tarayıcını araç çubuğunda sağ üst kısımda yer alan "Araçlar" menüsüne tıklayın.
2- Araçlar menüsünde en alt kısımda yer alan İnternet Seçenekleri sekmesine tıklıyoruz.
3- Açılan pencerede en sağda yer alan Gelişmiş seçeneğine tıklayarak ayarlara ulaşıyoruz.
4- Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla bölümündeki "Sıfırla" butonuna tıklayarak, onaylıyoruz.
5- İşlemi tamamladıktan sonra tarayıcınızı kapatıp/açarak kontrol edebilirsiniz.

Mozilla Firefox Ayarlarını Sıfırlamak

1- Tarayıcını araç çubuğunda sol üst kısımda yer alan (turuncu) "Firefox" menüsüne tıklayın.
2- Yardım sekmesindeki Sorun Giderme Bilgileri seçeneğine tıklıyoruz.
3- Açılan pencerede "Firefox tarayıcısını sıfırla" diyerek tüm ayarlarınızı silebilirsiniz.
4- İşlemi tamamladıktan sonra tarayıcınızı kapatıp/açarak kontrol edebilirsiniz.

Tarayıcı ayarlarını sıfırladığınızda internet geçmişi verilerini ve yer imlerinin silineceğini hatırlatırız.

Google Chrome'da Uzantıları Devredışı Bırakmak için,

1- Tarayıcı araç çubuğunda sağ üst kısımda yer alan (üç çizgi) Chrome menüsünü tıklayın.
2- Açılan menüde yer alan Araçlar seçeneğinden Uzantılar'ı seçin.
3- Bilginiz dışında kurulan tüm eklentileri sağ kısmında yer alan çöp kutusuna tıklayarak kaldırın.
4- Onaylamanız için bir iletişim kutusu görüntülendiğinde Kaldır'ı tıklayın.

İşlemi tamamladıktan sonra tarayıcınızı kapatıp/açarak kontrol edebilirsiniz.

 

Kullanmış olduğunuz tarayıcıya göre yukarıda yer alan ayarlamaları yaparak müstehcen içerikli reklamlardan kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınıza bulaşan ve tarayıcınızı etkileyen zararlı yazılımlar ile alakalı detaylı olarak hazırladığımız rehberi kullanarak soruna çözüm üretebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uygulamanıza rağmen müstehcen içerikli reklamlar halen görüntülenmeye devam ediyorsa iletişim sayfasından reklam konusu ile alakalı bize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. İletişim formuna size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası paylaşabilirseniz en kısa sürede iletişime geçip yardımcı olabiliriz.

Sitemiz ile alakalı reklam şikayetinde bulunmadan önce bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür eder, virüslerden uzak günler dileriz.

Ali Arslan - Haber7 Sosyal Medya Danışmanı