Melih Gökçek iddia etmişti! FETÖ'cüler gerçekleştirdi - YAZDIR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in FETÖ'cülerle ilgili olarak dile getirdiği iddia gerçek oldu.

  • GİRİŞ03.03.2017 16:32
  • GÜNCELLEME03.03.2017 16:32

Sosyal medya üzerinden verdiği mesajlarla dikkatleri üzerine çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in FETÖ'cülerle ilgili olarak dile getirdiği iddia gerçek oldu. 

Katıldığı yayınlarda ve kendi sosyal medya hesabı üzerinden sürekli uyarılarda bulunan Melih Gökçek, FETÖ'cülerin eylem yapabileceklerini söylemişti.

YANGIN İÇİN UYARDI YANGIN ÇIKTI

Dün Buca F Tipi Cezaevinde bir mahkumun yatağını yakarak yangın çıkarması Melih Gökçek'in paylaşımlarını hatırlattı. 

melih-gökçek-iddia

Geçtiğimiz günlerde Melih Gökçek, “FETÖ’cüler hapishanelerde büyük bir hazırlık içinde. Adli suçluları da yanlarına alıp hapishanelerde isyan çıkartacaklar. Aileleri de bu isyana katacaklar. Bu kargaşada hapishanelerden kaçmayı düşünüyorlar” yazmıştı.Dün akşam çıkan yangın sonrası akıllara hemen bu paylaşım geldi. 

Melih Gökçek, yangın haberi sonrası ise sosyal medya hesabından  “İşte ispatı... FETÖ’cüler İzmir Buca Cezaevinde yatakları yaktılar...Ben kahin değilim... Gaybı ancak Allah bilir... Ama kulağın delik olursa ve olayları dikkatle takip edersen atlamazsın...” notunu paylaştı. 

fetö-melih-gökçek

Yapmış olduğu yorumların gerçekleşmesine gönderme yapan Melih Gökçek bugün de yeni bir iddiada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, son paylaşımında “Devlet önceden tedbir aldığı için FETÖ’cüler hapishanede yedikleri dumanla kaldılar… Ancak hastanelere kaldırılan FETÖ’cülere dikkat…Orada tezgah yapıp kaçabilirler" dedi. 

İZMİR'DE NE OLMUŞTU?

İzmir Buca F Tipi Cezaevinde dün akşam saatlerinde bir mahkumun koğuştaki yatağını ateşe vermesi sonucu yangın çıktı.Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın nedeniyle bazı mahkum ve gardiyanlar dumandan etkilendi.