'Kurşundan çiçeklerin şehri' Kudüs - YAZDIR

Ölümün soğukluğunu her an kalbinde taşıyanların şehri Kudüs'ü anlatan ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ belgeseli bugün ikinci bölümü ile Ülke TV ekranlarında olacak.

  • GİRİŞ08.12.2017 12:49
  • GÜNCELLEME08.12.2017 19:56

İki bölümden oluşan belgeselin yapımını, Yönetmen-Yapımcı Turgut Bosut üstlenirken, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı sunumu ve katkıları ile Kudüs’ün acılarına tanıklık edecek.

Son Peygamber’in ilk kıblesi, mukaddes ev Mescit-i Aksa, Miraç’ın ilk durağı Kudüs’ün bilinmeyen tarafları ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ ile aralanacak. Üç büyük dinin kutsal saydığı Kudüs’te yaşayanların bedelini ağır ödediği kutsal topraklar farklı yönleri ile izleyiciyle paylaşılacak.

Savaş uçaklarının sürekli üzerinizden geçtiğini düşünün, saldıran tarafın, çocuk yaşlı ayrımı yapmadan yağdırdığı kurşunlar altında yaşadınız gerçeğini de unutmadan... ‘’Filistin’de yaşam ölümle başlar’’ sözünden yola çıkan belgeselde, Filistinli insanların yaşadığı zorluklar, siyasi olayların perde arkasına yer verilecek.

Kimi zaman Gazze’de savaş uçaklarıyla, kimi zaman Ramallah’ta tanklarla, kimi zaman Kudüs’te uzun namlulu silahlarla vurulur Filistinli... İşgal için bunların da yeterli gelmediği zamanlar olur. Bir bakarsınız bir işgalci arabasıyla Filistinli çocukları ezer, geçer. Çocukların ölüm gerçeği ile çok erken tanıştığı, işgalin, acının ve haklı direnişin eksik olmadığı Kudüs’ün karanlık yüzü Ülke TV’de…

Kudüs’te yaşanan savaşı, yokluğu, korkuyu gözler önüne seren ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’  bugün 2. bölümü ile saat 19.00’da Ülke TV ekranlarında olacak.

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat