Sen Anlat Karadeniz'in Nefes'i İrem Helvacıoğlu herkesi ağlatan itiraf! - YAZDIR

ATV ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz'in başrolünde yer alan ve Nefes karakterini oynayan İrem Helvacıoğlu'dan dizi hakkında samimi itiraflar geldi. Güzel oyuncu, "Çok zorlanıyorum, inanın Nefes olmak kolay değil" dedi. İşte Sen Anlat Karadeniz dizisi hakkında verdiği röportajı

  • GİRİŞ07.03.2018 20:35
  • GÜNCELLEME07.03.2018 20:35
  • KAYNAKMİLLİYET

Türkiye'nin son dönemde en çok konuşulan dizileri arasında yer alan çarşamba akşamlarının reyting şampiyonu Diriliş Ertuğrul'u bile geçen Sen Anlat Karadeniz'in Nefes'i yani İrem Helvacıoğlu dizi hakkında çok samimi itiraflarda bulundu! İrem Helvacıoğlu, rolü hakkında Milliyet'ten Senem Aydın'a konuştu. İşte Helvacıoğlu ile yapılan o röportaj;

-'Sen Anlat Karadeniz'in rahatsız eden bir hikayesi var. Oynarken siz neler yaşıyorsunuz?

 

 

Bugüne kadar çok duyduğumuz, belki sessiz kaldığımız, aslında tüm kadınların duyduklarında içini paramparça etmiş ve her türlü kadına şiddeti barındıran bir hikayesi var. Herkesin vicdanını sorgulatıyor. Çok zorlanıyorum, inanın Nefes olmak kolay değil. Tüm dünyadaki Nefes'lerin sesi olabilmek, bu eziyetlerin ve şiddetin uygulandığını, yaşanmış olduğunu düşünmek ve rolü oynamak hiç kolay değil. Bazen sahne bitse bile ben bitirmiyorum, çok gerçek her kısmı.

- Nefes rolüne nasıl hazırlandınız? Psikolojik destek aldınız mı?

Ferda (Eryılmaz) ve Sedef (Nehir Erdem) çok güzel bir şekilde karakter analizi yazmışlar ve bu beni rahatlattı. Nefes'in geçmişini çok iyi biliyordum, uzun uzun sohbet ettik, kafamda hiç soru işareti yoktu. Osman Sınav ve Emre Kabakuşak'la birlikte neyi nasıl yapacağımızı konuştuk.

O kadar emin ellerdeydim ki, birbirimize güvendik, bu daha da rahatlamamı sağladı. Aklımdan ne geçiyorsa sorup yaptım, olmadıysa bir daha denedik. Danışmandan yardım aldım. Senaryoyu ve karakter analizini okuyup, çözümledik. Nefes'in insanlarla ilişkilerini, korkularını, tepkilerini, neye nasıl cevap vereceğini, bu tarz şiddete maruz kalmış çocuk ruhlu kadının nasıl olabileceğine dair uzun bir konuşma yaptık.

- Dizi, bu durumu nasıl yansıtacak?

Boyun eğmeyen bir kadının hikayesi bu. Etrafımızda bir şekilde gördüğümüz, rastladığımız kişilerin bu tarz olaylara nasıl tepki gösterdiklerini yansıtıyor.

Aklınıza gelebilecek bütün çatışmalar var. Bu hikayede karşı çıkan da var, destekleyen de, yardım eden de, kuyu kazan da. Ama bütün cümleler çok gerçek.

- Çekimler nasıl gidiyor?

Her gittiğimiz yerin ayrı havası ve dokusu var. Hayranlıkla bakıyorum. Nefes aldığımı hissedip, huzurla çalışıyorum.

sen-anlat-karadeniz-nefes

İREM HELCAVIOĞLU KİMDİR?

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi alan güzel oyuncu İrem Helvacıoğlu Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Esra, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Clara karakterlerini canlandırmıştır.

Yeşil gözlü güzel oyuncu 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşin Kızları adlı dizide Tuğçe karakterini canlandırmıştır. Bugüne kadar Kurtlar Vadisi Pusu, Kızım ve Ben, No:309, Muhteşem Yüzyıl ve Behzat Ç. gibi projelerde rol almıştır.

2018 yılında ise Sen Anlat Karadeniz isimli dizide Nefes karakterini canlandırmaktadır.

İrem Helvacıoğlu Almanya doğumlu baba tarafından aslen Ankara‘lıdır. Uzun yıllar yaşantısını doğup büyüdüğü Almanya‘da sürdürmüş daha sonra İstanbul’a yerleşmiştir.