Rüyada hamilelik görmek ne anlama gelir? Rüyada hamile olduğunu görmek... - YAZDIR

Rüyada hamilelik görmek hem olumlu hem de olumsuz manada yorumlanmıştır. Genel tabire göre rüyada hamile olduğunu ve sonrasında doğum yaptığını gören kimse sıkıntılı bir sürecin sonunda refaha erer. Diğer yandan bir yerden haber almak anlamına da gelen rüyada hamile olduğunu görmek ne anlama gelir? İşte, rüyanın tabiri...

  • GİRİŞ23.11.2019 15:40
  • GÜNCELLEME23.11.2019 15:40

Rüyada hamile bir kadın görmek rüya sahibinin yakında bir evlat sahibi olacağına yorulurken, diğer bir tabire göre rüya sahibi beklenmedik bir yerden sevindirici bir haber alacaktır. Sıkıntıya işaret ettiği de söylenmesine rağmen allame meclisi bu rüya için, rüya sahibinin talihine ve şansına işaret eder. Dünya malını sembolize eden bu rüya genel manada hem erkek hem kadın için hayırlıdır, yeni bir oluşumun habercisidir. Peki, farklı durumlara göre farklılık arz eden rüyada hamilelik görmek nasıl tabir edilir? İşte, rüyada hamile olduğunu görmenin anlamı...

 

 

Rüyada hamile olduğunu görmek 

Rüyasında hamile olduğunu gören ve gerçekte de hamile olan kişi rahat bir gebelik geçirecektir. Öte taraftan rüyasında hamile olan kişi aile hayatında bazı sıkıntılarla karşılaşacaktır. Rüyayı bekar bir kimse görüyorsa başarıya, evli bir kimse görüyorsa bu güzel bir haber demektir. Eşinin hamile olduğunu gören erkeğin gelirinde artış olur.

 

 

İbn-i Sirin bu rüyayı gören kadın olsun erkek olsun maddi kazanca ve yükselişe delalet eder demiştir.

Kirmani ise, bu rüyayı dünya malına yormaktadır. Rüyada hamile olduğunu gören kişinin geliri artacak ve mal sahibi olacaktır.

Ebu Said El-Vaiz kadınların kendisini hamile olarak görmesi hakkında Kirmani ile aynı fikirde ancak erkek için farklı bir yorumda bulunmuştur. Bu rüyanın erkeğe sıkıntı getireceğini belirtmiştir.

Bekar kişinin rüyasında hamile olduğunu görmesi 

Dul kadın ve genç kızların rüyada hamile olduklarını görmeleri, evlenmelerine işaret eder.

Bir erkeğin hamile olduğunu görmesi 

Halktan gizlediği ve şiddetlenip ortaya çıkmasından korkulan ağır bir üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Âlim ve fazıl bir zatın rüyada hamile olduğunu görmesi 

İlminin artacağına; sanatkâr adamın hamile olduğunu görmesi, hiçbir insanın başaramayacağı bir şeyi yapmasına delâlet eder.

Rüyada erkek çocuğuna hamile olmak 

Hamile kimsenin doğacak çocuğunun kız olacağına işarettir. 

Kendi çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz

Erkek çocukları için aile reisinin elde edeceği gelirin artacağına, kız çocuğu için ise evin hanımının gelirinin artacağına işaret eder. Kısaca çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz hayırlıdır. Bu rüya dünya nimetlerinin hanenize bol bol geleceğini ifade eder.