HDP'den ittifak çağrısı: Bu iş çok önemli - YAZDIR

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimler için ittifak çağrısı yaptı.

  • GİRİŞ02.10.2018 15:13
  • GÜNCELLEME02.10.2018 15:22

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerin stratejik önemde olduğunu belirterek, "Bunun için demokrasiden, barıştan, özgürlüklerden ve mevcut gidişattan rahatsız ve mağdur olan herkesin, tüm kesimlerin yerel seçimlerde ortak hareket etmesi, güç birliği, ittifak yapması demokrasinin geleceği açısından çok büyük bir önem taşımaktadır" dedi.

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu. 24 Haziran seçimlerini geride bıraktıklarını söyleyen Buldan, sırada 30 Mart yerel seçimlerinin olduğunu söyledi.

TERÖR PARTİSİNDEN CHP'YE ÇAĞRI

"Buradan tüm demokrasi güçlerine çağrıda bulunuyorum" diyen Buldan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yerel seçimler elbette ki stratejik önemdedir. Saray yönetimi, halklarımıza nefes aldırmayan, baskıcı, tekçi yönetim sistemini yerel seçimlerde ele geçirmeyi planladığı belediyelerle tamamlamak, sonuca götürmek istemektedir. Aslında onların tüm hazırlıkları bu yöndedir. Tıpkı parlamentoda çoğunluğu kaybettikleri gibi, yerellerde de AKP'nin mutlak iktidar planı boşa çıkarılacaktır. Bunun için demokrasiden, barıştan, özgürlüklerden ve mevcut gidişattan rahatsız ve mağdur olan herkesin, tüm kesimlerin yerel seçimlerde ortak hareket etmesi, güç birliği, ittifak yapması demokrasinin geleceği açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü karşımızda faşizan bir blok var ve her ittifakı kuruyorlar. Demokrasi isteyenler niye yan yana gelmesin, burada bunu sorgulamak gerekir. Bunu yapmak için elbette ki bir engel yok. Bunu nedenle herkesi bu bilinçle hareket etmeye çağırıyorum ve 30 Mart yerel seçimlerini 7 ve 24 Hazirana hep birlikte çevirmeye davet ediyorum."