MEB AÖL 1.dönem sınav yerleri! 2018 Açıköğretim Lise sınavı giriş belgesi... - YAZDIR

Öğrencilerin merakla beklediği AÖL 1.dönem sınavı 8 Aralık cumartesi ve 9 Aralık pazar günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek. Peki 2018 AÖL sınav yerleri ne zaman belli olacak. MEB sorgulama sayfası aracılığı ile Açık Lise sınav giriş belgesi öğrenme ekranı...

  • GİRİŞ08.12.2018 09:22
  • GÜNCELLEME08.12.2018 09:22

AÖL 1. dönem oturumları için geri sayım başladı. AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1. sınavına kısa bir süre kalması sebebiyle sınav yerleri ve sınav giriş belgesi büyük merak konusu oldu. Peki, 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan AÖL sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir? 

 

Konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığından resmi açıklama geldi ve açıköğrem lisesi 1.dönem sınav giriş belgesi yayımlandı.. Aşağıda bulunan adımları takip ederek 2018 AÖL sınav giriş yerleri görüntüleyebilirsiniz.

BELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre; Açıköğretim Lise 1. dönem sınavı, 08-09 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Sınav soruları yeni kitaplardan çıkacaktır.

 

AÖL 1 Dönem Sınavı

AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmez.  Sınavlar iş takviminde yazan tarihlerde hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılıyor. Buna göre ilk oturum saat sabah 10.00’da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00’te yapılıyor. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı tanınıyor. 

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

08 Aralık ve 09 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan AÖL 1.dönem sınav yerlerini http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler. Sınav Giriş Belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.