Saray'dan kaçan Şeyh el-Maktum'un kızı bulundu! - YAZDIR

BAE'in Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid el-Maktum'un kızı Prenses Latifa'nın hapishane olarak nitelediği Dubai'den kaçmak için 7 yıl plan yaptığı ortaya çıktı. Prenses Latifa'nın Dubai'den kaçmayı Mart ayında başardı. Ancak Hint Okyanusu'ndaki tekneyi komandolar basmış. O zamandan beri Prenses'ten haber alınamıyor.

  • GİRİŞ05.12.2018 14:06
  • GÜNCELLEME05.12.2018 14:22

Birleşik Arap Emirlikleri Şeyh Muhammed bin Raşid el-Maktum'un kızı Prenses Şeyha Latifa Muhammed El Maktum yedi yıl boyunca yaptığı kaçma planını sonunda gerçekleştirdi. Özgürlüğe ulaşmasına çok az kalmıştı ama…

 

 

33 yaşındaki Prenses Şeyha Latifa Muhammed El Maktum ortadan kaybolduğunda takvimler Mart ayını gösteriyordu.

Prenses Latifa...

7 yıl boyunca kaçma planı yaptı. Yüzbinlerce dolar para biriktirdi.

 

 

Bir Fransız eski ajanın yardımıyla denize açıldı. Yattakilerin hedefi, Hindistan Goa eyaletine gitmekti.

BBC'nin yeni belgeseli Dubai'den Kaçış, Prenses Latifa'nın başına neler geldiğini ekrana taşıdı.

Fotoğraf: BBC... Prenses Latifa El-Maktum ve Tina Jauhiainen...

Hindistan kıyılarında bulundu

Prenses'in yatı, Hindistan kıyılarına 50 mil, yani yaklaşık 80 kilometre kadar yaklaştı. Hindistan topraklarına çok az kalmışken Prenses Latifa Şeyha Muhammed el Maktum korkup panikledi, hemen WhatsApp üzerinden yardım istedi.

Mesajında "Lütfen yardım edin. Yatın çevresinde adamlar var. Silah sesleri duyuyorum ve bir arkadaşımla saklanıyorum" yazdı.

Prenses Latifa'nın 7 yıl boyu kaçma planı yaptığı ortaya çıktı.

Mesajda adı geçen arkadaşın, Prenses'in spor antrenörü Finli Tiina Johanna Jauhiainen olduğu düşünülüyor. Prensesle yola çıkıp hayatlarını tehlikeye atan yattaki mürettebat ise Filipinlilerden oluşuyordu.

BBC'ye göre, Prenses Latife kaçış için 2011 yılında Fransız eski ajan Jean-Pierre Herve Jaubert'le iletişime geçti. Ajan Jaubert, Prenses'in yakalandığında Dubai'ye gitmektense öldürülmeyi istediğini söylüyor.