Sevda Erginci kimdir? Boyu kaç aslen nerelidir? Sevda Erginci biyografisi - YAZDIR

Fox TV'de yayınlanan Yasak Elma dizisinde rol alan Sevda Erginci kimdir? Dizide Zeynep Yılmaz karakterini oynayan Sevda Erginci boyu kaç ve aslen nerelidir? İşte oyunculuğu ile dikkat çeken Sevda Erginci'nin yaşı ve biyografisi...

  • GİRİŞ06.05.2019 16:01
  • GÜNCELLEME06.05.2019 16:01

Sevda Erginci 1993 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi. Terazi burcu olan Sevda Erginci 1.65 boyunda ve 50 kilodadır. 15 yaşından itibarien tiyatro ve oyunculuk ile ilgilenmeye başlayan Erginci ilk olarak Semaver Kumpanya çocuk tiyatrosunda Paki ve Çiçekleri isimli oyun ile gerçekleştirmiştir.

 

 

Dizi oyunculuğu kariyerine ise ilk olarak Mehmet Aslantuğ, Fahriye Evcen, Maral Üner, Jale Arıkan, Burak Yamantürk gibi isimlerin bulunduğu Veda dizisiyle başladı ve Lamia karakterini oynadı.

SEVDA ERGİNCİ'NİN YER ALDIĞI PROJELER

 

 

Veda 
Koyu Kırmızı
Karagül
Hayat Bazen Tatlıdır
Ver Elini Aşk

Son olarak 2018 yılında başlayan Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisinde Zeynep karakterini oynamaktadır.

ZEYNEP YILMAZ KİMDİR?

Yıldız’ın iki yaş küçük kız kardeşidir. Yıldız kadar gösterişli ve süslü değildir. Daha doğal, yaşının gerektirdiği gibi olan bir kızdır. Zeynep’te insanları etkilen şey karakteridir. Dürüst, çalışkan, akıllı, idealisttir. Haksızlığa gelemez. Karşısında patronu da olsa, ortada bir haksızlık varsa bunu söyler. Lafını esirgemez, korkmaz. Çok akıllı ve beceriklidir.