Kaza sonrası AA muhabiri için insanlık dışı yorumlar! - YAZDIR

AA muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın haber takibi yaparken uçuruma düşerek kaybolması sonrası, sosyal medyada insanlık dışı yorumlar yapıldı. UMED'den yapılan açıklamada, bu yorumlar için hukuki mücadele başlatılacağı duyuruldu.

  • GİRİŞ11.05.2019 00:44
  • GÜNCELLEME11.05.2019 00:46
  • KAYNAKAA

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), AA muhabiri Abdulkadir Nişancı'nın Soğanlı Dağı'nda haber takibi yaparken uçuruma düşerek kaybolması sonrası sosyal medya ve internet yoluyla "nefret" ve "hakaret" suçu işleyenler hakkında hukuki mücadele başlatacak.

 

 

MUHABİR DÜNYANIN EN ZORLU YOLLARINDAN BİRİNDE ÇALIŞIRKEN UÇURUMDAN DÜŞMÜŞTÜ

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Abdulkadir Nişancı'nın dünyanın en zorlu yollarından birini açma çalışmalarını takip ederken, Trabzon-Bayburt arasındaki Derebaşı Virajları'nda bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma yuvarlandığı hatırlatıldı.

"BAZI KENDİNİ BİLMEZLER NEFRET SÖYLEMİNE SARILDI"

"Abdulkadir Nişancı, zor şartlar altında görev yaptığı esnada, geçirdiği kaza hepimizi derinden üzerken, bazı kendini bilmezlerin sosyal medyada nefret söylemine sarılarak; hakaret, düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçunu işlediğini tespit etmiş durumdayız." değerlendirmesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"HUKUKİ MÜCADELE BAŞLATACAĞIZ"

"Bilişim komisyonumuzun yaptığı inceleme sonucunda, sosyal medya ve internet yoluyla 'nefret', 'hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama' suçunu işleyenler hakkında hukuki mücadele başlatacağımızın bilinmesini istiyoruz. Kazanın ardından sosyal medya ortamlarından bazı kullanıcıların ürettiği ve yaygınlaştırdığı nefret söylemi, ifade özgürlüğü değil, hoşgörüsüzlük, önyargılardan beslenen vicdansızlık, insan haklarına ihanet ve insanlığa düşmanlıktır. Çevirim içi olan bu düşmanlığa karşı hukuki haklarımızı kullanmak en tabii hakkımızdır."

İşte sosyal medyadaki insanlık dışı yorumlardan bazıları: