Deniz Akkaya, isyan bayraklarını kaldırdı! Herkese haddini bildirdi... - YAZDIR

Deniz Akkaya, hastalığa yakalanarak yaşamını yitiren annesi için düzenlenen cenaze törenine katılan ve çelenk getiren Binali Yıldırım'a gösterilen tepkinin ardından samimi açıklamalarda bulundu. Deniz Akkaya, Binali Yıldırım'ın babasının dostu ve kendisinin de yarı babası sayıldığının özellikle altını çizerek gelen tepkilere karşı tavrını ortaya koydu ve bu tür siyasi ayrışmalardan son derece rahatsızlık duyduğunu belirtti.

  • GİRİŞ20.06.2019 11:43
  • GÜNCELLEME20.06.2019 11:43

Deniz Akkaya, geçtiğimiz haftalarda hastalığa yenik düşerek son nefesini veren annesi Dinemyis Akkaya için gerçekleştirilen cenaze törenine katılan ve çelenk getiren Binali Yıldırım'a gelen tepki sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Tuba Kalçık'ın sorularına yanıt veren Deniz Akkaya, İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın katıldığı cenaze töreninde gerilim yaşanması üzerine duyduğu üzüntüyü dile getirerek onun hem babasının dostu hem de kendisinin yarı babası sayıldığını vurgulayıp son noktayı koydu. Tüm bunların yanı sıra gelen tepkilere isyan ederek suskunluğunu bozan Deniz Akaya, siyasi farklılıklar karşısında da insanların birbirine olan saygısını yitirmemesi ve ortak değerler çerçevesinde hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek meydana gelen ayrışmalara karşı tepki gösterdi. 

Şirin Payzın'dan skandal paylaşım! Tepkiler bir anda çığ gibi büyüdü...

Cüneyt Özdemir'den İsmail Küçükkaya'ya damga vuran eleştiri! Son soru...

 

İşte, Tuba Kalçık'ın sorduğu soruları yanıtlandıran Deniz Akkaya’nın o açıklamaları…

Tuba Kalçık'ın, "Binali Yıldırım'ın da katıldığı cenaze sırasında gerilim yaşandı" sözlerini hatırlatması üzerine ünlü model Deniz Akkaya şu ifadelere yer verdi:

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh, İsmail Küçükkaya'ya eleştiri oklarını sapladı!

"Evet, çok üzüldüm. Binali Yıldırım, babamın iş arkadaşı. Cenaze sırasında hiç hoş olmayan şeyler yaşandı. Annemin cenazesi kalkarken yanda başka bir cenaze vardı. O cenazeye katılanlar Binali Bey'in çelengine tepki göstermiş. Tepki o kadar çok olmuş ki Binali Bey'in koruması; yanıma gelip "Çelengi kaldıralım isterseniz" dedi. Ben çok üzüldüm bu duruma ve "Çelengi daha da öne koyun" dedim. Böyle bir şey kabul edilemez. Binali Yıldırım babamın dostu, benim de yarı babam sayılır.

deniz akkaya

Kendisinin kızını da, kardeşini de iyi tanırım. Çok da severim. Bu tepkilerin kabul edilebilir hiçbir yanı yok. Babama cenaze sırasında değil ama eve gelince söyledim. O da çok sinirlendi. Acımızı da, sevincimizi de paylaşan törenler bizi bir araya getirir, birleştirir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, bizim ortak değerlerimiz var. Bu değerlere herkes saygı göstermeli. Vatanını çok seven biri olarak böyle ayrışmalardan çok rahatsız oluyorum. Siyasi görüşünü sandıkta göstermelisin.

binali yıldırım