Şile Saklıgöl nerede? Saklıgöl'e nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları nasıl? - YAZDIR

İster hafta sonu isterseniz de hafta içi ailecek İstanbul'a yakın bir yerlerde kafa dinlemek istiyorsanız Şile Saklıgöl tam size göre. Kalabalıktan, gürültüden uzak, en çok da iş stresini, haftanın yorgunluğunu üzerinizden atacak olan Saklıgöl, nerede? Saklıgöl'e nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatları nasıl? öğrenmek için tıklayın...

  • GİRİŞ27.06.2019 13:49
  • GÜNCELLEME27.06.2019 13:49

Saklıgöl; İstanbul’a yakın eşsiz bir güzellikten daha bahsedeceğiz size, Kamandere köyü içinde bulunan Saklı Göl Şile’de yürüyüş, kahvaltı ve temiz havanın tadını çıkaracağınız doğa harikası saklı bir yer. Adı gibi bir çok güzelliği içerisinde saklı bulunduran bu göl, doğa severlerin uğrak yeri olacaktır. Buraya bir kez geldiğinizde eminiz ki gün geçtikçe saklı gölün müptelası olacaksınız. 

SAKLIGÖL'E NASIL GİDİLİR?

İstanbul'un gizli güzelliklerinden birisi olan Şile ilçesinin Karamandere köyünde yer almaktadır. Etrafında ahşaptan kurulu olan restoranı bulunan Saklıgöl, İstanbul'dan 80 kilometre ve yaklaşık 1 saat içerisinde gidebileceğiniz bir mekan. Eğer arabasız gideceksiniz de otobüsler de yer almaktadır. Üsküdar'da yer alan 139- Üsküdar- Şile39A Üsküdar- Ağva, 139T Tepeüstü- Şile gibi İETT otobüslerine binerek kolayca Saklıgöl'e gidebilirsiniz. 

SAKLIGÖL'DE NELER YAPABİLİRİZ?

Şile Saklıgöl'de doğa yürüyüşü, piknik, mangal, ızgara yapabilirsiniz. Özellikle kahvaltı için gidildiği düşünülse de mevkide bulunan restoranlarda kolayca akşam yemeğini de yiyebilir, serin serin havada bir Türk kahvesi yudumlayabilirsiniz. 

Göl kenarında bulunan yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş parkurunda doğanın eşsiz güzelliğinin tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle yabancı turistlerin yoğun olduğu Saklıgöl'de kahvaltı yapmak için yalnızca bir mekan olduğu düşünülse de yürüyüş parkurunun sonunda bulunan çok tatlı ve samimi restore edilmiş bir kahvaltı mekanı daha bulunuyor. Gözlemesiyle meşhur olan bu yere mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

PEKİ, SAKLIGÖL'DE KAHVALTI FİYATLARI NE KADAR?

Saklıgöl'de kahvaltınızı veya mangalınızı kendiniz yapacaksanız, sadece 35 TL vererek masa kiralamanız yeterli. Masada istediğiniz kadar süresiz bir şekilde rahat rahat oturabilir, masaya 40 TL'ye semaverde çay söyleyebilirsiniz.

Eğer kahvaltıyı restoranda yapacaksınız; köy kahvaltısı ve demlik çay ile birlikte 35 TL verebilirsiniz. Aynı zamanda kahvaltının yanına 10 TL'ye sucuklu yumurta, patates tava, kuymak gibi şeyler de söyleyebilirsiniz. Mangal keyfi yapmak istiyorsanız sadece 25 TL vermeniz yeterli.