ATV Kuruluş Osman 1.sezon 1.bölümü ne zaman başlıyor? Yeni sezon fragmanı yayınlandı - YAZDIR

Kuruluş Osman 1.bölümü fragmanı yayınlandı. Başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı Kuruluş Osman 1 sezon için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Diriliş Osman'ın devam dizisi olarak seyirci karşına çıkacak Osman 161 gündür ekranlarda yok. Peki sevilen dizi Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? İşte yeni bölümünden öne çıkan detayları...

  • GİRİŞ08.11.2019 07:53
  • GÜNCELLEME08.11.2019 07:53

ATV Kuruluş Osman 1.bölümü 161 gündür bekleniyor.  Aylardır Kuruluş Osman 1. sezonu merak edenler gözünü yapımcı firmaya çevirdi. Başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı Kuruluş Osman'ın tanıtımları yayınlandı. Diriliş Osman olarak beklenen dizinin ismi değişti.

 

"Alplerim, Beylerim düşman azgınlaştı, ihanet zalimleşti. Dost bildiklerimiz sessizleşti. Ne gam ne keder ne hüzün. Biliriz ki Allah bize yeter, imanımız bize yeter, yüreğimiz yeter. Azgınlaşan düşmanın, zalimleşen ihanetin nefesini kesme vaktidir. İndi, şehadet şerbeti içmenin Aslanlar gibi kükremenin destanlar yazmanın vaktidir. İndi, milletimizin istikbali için, mazlumların kurtuluşu için devlet olma vaktidir." diyen Ertuğrul Bey'in oğlu Osman Bey, Osmanlı Devleti'nin kuruluşu için Oba'ya harekete geçiriyor. 

Peki nefes kesen tanıtımlarla izlenme rekorları kıran Kuruluş Osman dizisi ne zaman başlayacak? Konuyla ilgili yapımcı şirket bir açıklama yapmamasına karşın geçtiğimiz sene olduğu gibi Kasım ayı içerisinde başlaması öngörülüyor. Buna göre Kuruluş Osman 13 Kasım veya 20 Kasım tarihlerinde ekranlarda olabilir.

 

DİRİLİŞ'İN İSMİ DEĞİŞTİ

Diriliş Ertuğrul'un ardından Diriliş Osman olarak devam etmesi beklenen dizinin ismi Kuruluş Osman olarak değiştirildi.

KURULUŞ OSMAN 1.BÖLÜM 1. FRAGMANI

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın oynadığı Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olan Kuruluş Osman 1.bölüm fragmanında çok ayrıntı verilmedi.

"O; kutlu bir hilalin gölgesinde mazluma adalet, nice dert sahibine derman oldu. Cenk meydanında gazi, Oğuz kavlince devlet oldu" sözleri dizinin tanıtımına damga vurdu. 

Unutma yolumuz ezelden ebede kadardır. Gayemiz gönüller yapmaktır. Davamız kul olmaktır. Ey oğul Hilal'in gölgesin adalet ol, merhamet ol, derman ol, gazi ol, devlet ol. Ey oğul millete bey olasın, mazlumlara Fatih olasın, zalimlere Yavuz olasın, diyarlara Süleyman olasın, devlet-i ebed müddet olasın.

KURULUŞ OSMAN 1.BÖLÜM 2. FRAGMANI

KURULUŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLAYACAK? HANGİ KANALDA OLACAK?

Yapımcılığı Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği Diriliş Ertuğrul'un devamı olan Kuruluş Osman ATV ekranlarında yerini alacak. Kuruluş Osman 1.sezonu geçtiğimiz yıl olduğu gibi Kasım ayı itibariyle izleyiciyle buluşması bekleniyor.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisinin seti İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa'nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor.

Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Şuanda Kuruluş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon içim hummalı bir şekilde çalışıyor.