Mucize Doktor'da yeni bir devir başlıyor: Bambaşka soluk getirecek... - YAZDIR

Perşembe akşamlarının olmazsa olmaz projesi haline gelen Mucize Doktor adlı dizi projesinin oyuncu kadrosunda yepyeni bir isim daha yerini aldı. Bir döneme damgasını vuran Doktorlar yapımında Ela rolünü üstlenen Yasemin Ergene Özilhan, Mucize Doktor'da konuk oyuncu olarak seyircisinin karşısına geçti.

  • GİRİŞ16.12.2019 09:12
  • GÜNCELLEME16.12.2019 09:12

Her sahnesiyle seyircisinin yüreğini ilmek ilmek işleyen ve özellikle sosyal medyada geniş ölçüde adından söz ettiren Mucize Doktor isimli dizi projesine bomba gibi bir isim transfer yapıldı. Ali Vefa'nın duygu yüklü yaşam öyküsünün konu olarak işlendiği Mucize Doktor yapımına 2006 senesinde yayın hayatına başlayan Doktorlar dizisindeki Ela rolüyle oyunculuk kariyerinde zirveyi yakalayan Yasemin Ergene Özilhan dahil oldu.

 

 

Baş rolünü üstlendiği Doktorlar dizisinin ardından çok uzun bir zaman boyunca ekranlardan uzak kalan ve zamanın büyük çoğunluğunu eşi ve çocuklarıyla beraber geçiren Yasemin Özilhan'ın Mucize Doktor dizine eklenmesi seyircisini heyecanlandırdı.

İzzet Özilhan ile beraber hayatını birleştirmesiyle oyunculuğu bırakma kararı alan Yasemin Ergene Özilhan verdiği bir röportajda; “Bir kere okula başladım. Çocuklar aynı süreçte doğdu. Otomatik olarak tercih yapmam gerekti. 7×24 sette olup çocuklarla ilgilenme şansım yoktu. Geri dönme ihtimalim sıfır.” şeklinde ifadelere yere vermişti.

 

 

Şimdiye kadar pek çok projeyi elinin tersiyle iten ve aradan on yıl geçtikten sonra Mucize Doktor'a katılan Yasemin Özilhan, bu projeden elde edeceği geliri de bir vakıfa bağışlayacağının bilgisine ulaşıldı. Mucize Doktor'da yer almaktan ötürü büyük bir keyif aldığını sözlerine ekleyen başarılı oyuncu Yasemin Ergene Özilhan, ’Eski anılarımı yad ettim diyebilirim. Oyunculuk, ara verilince unutulacak bir şey değil. Sevdiğim ve özlediğim bir işti. 10 yıl sonra tekrar tatmış oldum’’ sözlerini kaydetti.