İhtiyaç sahibi ailelere 1.000 lira destek veriliyor! Nasıl başvuru yapılır? - YAZDIR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüsten etkilenen ailelere 1000 TL yardım yapılacağını açıkladı. Ödemeler ihtiyaç sahibi ailelere Mart ayı sonuna kadar verilecek. Peki 1.000 lira destek başvurusu nasıl yapılır?

  • GİRİŞ03.04.2020 09:36
  • GÜNCELLEME03.04.2020 09:36

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı dağıtacağız. Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında, şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destek vereceğiz"ifadelerini kullandı. 

Emeklilere promosyon zammı var mı? Virüsten sonra bankaların promosyon oranları..

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı"nın detaylarını paylaştı.

Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır." bilgisini verdi.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin bu ayın sonunda başlayacağını kaydetti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İlk günden itibaren koronavirüs salgınına karşı tüm kurumlarımız ve imkanlarımızla milletimizin yanında yer aldık. Tedbirlerle ve ekonomik destek paketleriyle vatandaşlarımızı bu krizin etkilerinden korumaya devam edeceğiz. 2 milyon dar gelirli aileye 1000 Türk Lirası nakit destek verilecek." dedi.

CORONA VİRÜSTEN ETKİLENEN AİLELERE 1000 TL YARDIM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kurulun aldığı kararlar içerisinde yer alan 2 milyar TL tutarındaki yardım hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Selçuk, 2 milyar liralık yardımın belirlenen yardıma muhtaç ailelere dağıtılacağını ifade ederek, yardımların en kısa sürede yerlerine ulaşacağını belirtti. Selçuk tarafından 2 milyar liralık kaynağın dağıtımının detayları belirtilirken hane başına 1000 TL ödemenin yapılacağı ve ödemelerin Mart ayı sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı açıklandı. 

1000 TL DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin mart ayının sonunda başlayacağı bilgisini de yineledi.

Toplantının bir diğer konusu ise bayram ikramiyeleri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bayram ikramiyelerinin erken ödeneceği açıklanmıştı. 1000 liralık Ramazan Bayramı ikramiyeleri nisan ayı başında ödenecek. 1500 TL'ye yükselen en düşük emekli maaşı aylığı da nisan ayında hayata geçecek.