Gözaltındaki bütün PKK'lılar serbest! - YAZDIR

Dün Silopi'deki Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olan ve tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan 5 terör örgütü üyesi sırayla ifade verdi ve ifadesi alınan PKK'lılar teker teker serbest bırakıldı...

  • GİRİŞ20.10.2009 15:55
  • GÜNCELLEME20.10.2009 15:55
  • KAYNAKHABER 7

Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda teslim olan ve tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan 5 terör örgütü üyesi de serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, Irak'taki Kandil ve Mahmur bölgelerinden gelen ve özel yetkili 4 savcı tarafından ifadeleri alınan 34 kişilik grupta yer alan 5 terör örgütü üyesi, sabah saatlerinde nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Burada ifadeleri alınan bölücü örgüt  PKK mensubu; Hüseyin İpek, Nurettin Turgut, Musa Tomak, Vilayet Yakut ve Elif Uludağ isimli terörsitler, "pişman olduklarını" beyan edince "TCK'nın 221. maddesinden yararlanıp" serbest kaldılar.  

DTP OTOBÜSÜNE BİNDİLER, ALANDA KARNAVAL VAR

Hüseyin İpek, Nurettin Turgut, Musa Tomak, Vilayet Yakut ve Elif Uludağ, TCK'nın 314. maddesi uyarınca terör örgütüne üye olma suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

 
Irak'ın kuzeyinden dün Habur Sınır Kapısı'na gelen 34 kişiden 29'u serbest bırakılmıştı. Böylelikle, gelenlerin tamamı serbest bırakılmış oldu.

Serbest bırakılan 34 PKK'lı DTP otobüsüne binerek Silopi'ye doğru yola çıkarken, Habur Sınır Kapısı'na yakın mesafede kurulan "kutlama" alanında toplanan binlerce insan, PKK'lıların serbest kaldığı haberini olunca meydanı bayram yerine çevirdiği gözlemlendi...