Çocuklara Kuran sevgisini artıracak Kuran'ı Kerim - YAZDIR

Okunması en kolay ve Türkiye’de en çok tercih edilen Ahmed Husrev hattı ile ve tavafuklu olarak hazırlanan “Benim Kur’anım”, çocukların büyük ilgisini çekiyor.

  • GİRİŞ20.08.2010 09:48
  • GÜNCELLEME20.08.2010 09:48

Hayrat Neşriyat, yeni ürünü “Benim Kur’anım”ı piyasaya çıkardı. “Benim Kur’anım”, çocukların seveceği tarzda süslenmiş, renklendirilmiş ve ciltlenmiş bir Kur’an-ı Kerim. Pembe ve mavi ciltleriyle, göze hoş gelen özel sayfa içi tasarımıyla ve çocukların ilgisini çekecek baskı kalitesiyle bu Ramazan’da fuarlara damgasını vuruyor.

Yayınevi yetkilileri, çocuklardaki Kur’an sevgisinin “Benim Kur’anım”la daha da artacağını belirtiyorlar. Okunması kolay, göze hoş gelen grafik ve baskısı ile “Benim Kur’anım”ı özellikle çocuklarına Kur’anı sevdirmek isteyen anne-babaların ve eğitimcilerin tercih etmesinin beklendiği ifade ediyorlar. Uzun bir çalışma ve araştırma sonucunda ortaya çıkan “Benim Kur’anım”ın şimdiden kitapevlerinde en çok aranan ve istenilen Kur’an-ı Kerim baskısı olduğuna dikkat çekiliyor.  

Türkiye’de en çok tercih edilen Ahmed Husrev hattı ile ve tavafuklu olarak hazırlanan “Benim Kur’anım”, baskı esnasında ve baskı sonrası defalarca kontrolden geçiyor. Uzmanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve Mısır Ezher Üniversitesi’nin mühür verdiği ve otoritelerce hatasızlığı tescil edilen Tevafuklu Kur’an-ı Kerim’in çocuklar için hazırlanan bu nüshasının özellikle çocuklar arasında yeni bir heyecan ve iştiyaka sebep olacağını vurguluyorlar.

Haber 7