Almanya, Mira ve Bahar için harekete geçti

Almanya'da uygun kemik iliği aranan Türk lösemi hastaları 22 yaşındaki Bahar ile 2 yaşındaki Mira için, 2 Aralık'ta kampanya düzenlenecek.

Almanya, Mira ve Bahar için harekete geçti
Almanya, Mira ve Bahar için harekete geçti
GİRİŞ 27.11.2018 03:37 GÜNCELLEME 27.11.2018 03:37
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Aynı kadere sahip olan ve yaşama tutunabilmeleri için acil kök hücre  nakline ihtiyacı bulunan soyadları açıklanmayan iki hasta için, Jaegerstr. 9,  67059 Ludwigshafen am Rhein adresindeki Carl-Bosch Lisesinde bağışçılar yerel  saatle 11.00-16.00 arasında doku tipi örneği verebilecek.

Ludwigshafen'da yaşayan Bahar ile Mannheim'da yaşayan Mira için Alman  Kemik İliği Bankasının (DKMS) düzenleyeceği kampanyaya 17-55 yaş arasında, en az  50 kilogram olan sağlıklı herkesin kök hücre vericisi olarak kayıt  yaptırabileceği belirtildi.

Tükürük yöntemiyle alınan örneklerin bu iki hastaya uymaması durumunda  veri bankalarına kayıtlı diğer hastalar için uygun olabileceği ifade edildi ve  bir yaşam kurtarmak isteyen herkesin kampanyaya katılması istendi.

ETİKETLER
almanya
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ASLAN YALAVAÇ 5 ay önce Şikayet Et
  Yüce rabbim acil şifalar versin :-)
  Cevapla
 • osmanli Torunu 5 ay önce Şikayet Et
  Ben yurt disinda Stuttgarta aylemle yasiyorum biz burda katila bilecegimiz bir yer yokmu
  Cevapla
 • burada 5 ay önce Şikayet Et
  Güzel bir uygulama. Bizde DKMS e bağış yaptik. istanbulda bir kişiye ilik verdik. o hasta simdi sağlıklı bir şekilde yaşıyor. Allah niyetinizi hayra cikarsin.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Bu tarz bağışların kamu spotuyla destekkenmesi ve eğitin sistemie eklenmesi lazım. Allah sizden razı olsun. Allah şifa versin tüm sıkıntılı insanlara.
  Cevapla
 • halil ibrahim 5 ay önce Şikayet Et
  Amiiiiiin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
CNN Türk ve Ahmet Hakan'dan 'İmamoğlu' açıklaması! Fena çuvalladı
ABD’den Türkiye karşıtı bir hamle daha