Korona Virüsü'nün bilimsel açıdan ispatlanan yeni belirtisi nelerdir: İşte, belirtiler tablosu!

Son dönemlerde dünya çapında büyük bir tehlike arz etmeye başlayan, yakalanan kişi sayısında gün geçtikçe artış kaydedilen Korona Virüsü salgının gün yüzüne çıkan yeni belirtileri gündemin odağına oturdu. Bilhassa bağışıklık mekanizması yeterince güçlü olmayan ve yaşlı kimseleri hedef alan Korona Virüsünün genç kesim için de yaşamsal risk oluşturan belirtileri ortaya çıktı.

Korona Virüsü'nün bilimsel açıdan ispatlanan yeni belirtisi nelerdir: İşte, belirtiler tablosu!
Korona Virüsü'nün bilimsel açıdan ispatlanan yeni belirtisi nelerdir: İşte, belirtiler tablosu!
GİRİŞ 10.04.2020 13:10 GÜNCELLEME 10.04.2020 13:10
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

İlk etapta Çin’de adından söz ettirmeye başlayarak günler içerisinde dünyanın pek çok ülkesine yayılıp korkutucu sonuçlara zemin hazırlayan Korona Virüsü krizi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemize de sıçrayarak can kayıplarında yükseliş meydana gelen Korona Virüsü krizinden korunmak ve sayının giderek çoğalmasının önüne geçebilmek adına gerekli tüm tedbirler üst düzeyde alınmaya başladı. Yaşlı yahut genç fark etmeksizin tüm yaş gruplarının maske, eldiven ve dezenfektan gibi ürünlerle kendini Korona Virüsüne karşı kendini korumaya alırken, büyük bir çoğunluk ise olası herhangi bir tehlikeye karşı mümkün mertebe evden dışarı çıkmayarak ve hiç kimseyle yakın temas kurmayarak salgınla baş etmeye çalışıyor. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra özellikle bağışıklık mekanizmasında kuvvetsizlik görülen ve yaşı fazla olan kişiler için hayati tehdit unsuru oluşturan Korona Virüsünün genç kimselerin sağlığını büyük bir tehlikeye atacak belirtileri açığa çıktı. İşte, gençler için yaşamsal risk teşkil eden Korona Virüsünün yeni belirtileri…

 

 

İnsanları bilinç kazandırmak üzere bir video yayınlayan Hacettepe Üniversitesi, Korona Virüsünün gün gün ve aşama aşama belirtilerini duyurdu. Paylaşılan görüntülerde aynı zamanda, belirtileri yaşayan kişilerin ivedilikle hastaneye başvurması için uyarılar gerçekleştirildi. Hacettepe Üniversitesi bünyesinde oluşturulan belirti takvimi sosyal platformda kısa bir zaman içinde beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu.

KORONA VİRÜSÜNÜN GÜN GÜN BELİRTİLERİ NELERDİR?

-İlk 3 GÜN Hafif ateş & boğaz ağrısı,

 

 

-4.GÜN: Yeme & içmede zorluk yaşama ihtimali,

-5.GÜN: Hafif baş ağrısı & ishal,

-6.GÜN: Boğaz ağrısı şiddetlenir - bitkinlik başlar & nefes alma zorlaşır - ishal ve kusma yaşanır,

-7.GÜN: Göğüs & baş ağrısı çok şiddetli hissedilir,

-8.GÜN: Solunum güçleşir,

-9.GÜN: Öksürük & balgam şiddetlenir .

YORUMLAR 59
 • candaroğlu 40 dakika önce Şikayet Et
  yaw arkadaş bu belirtilere göre bende corona yok ama test koronasın dedi
  Cevapla
 • Ali aydın 4 saat önce Şikayet Et
  değerli yorumcular ben iki yıl her gece sabaha karşı öksürürdüm birinci sebep asabiyet mutsuzluk ikinci sebep boğazımda nödül var hep kuru öksürüğüm olurdu çok zaman bal şerbeti içtim şimdi birşeyim yok lakin asabileştimmi kuru öksürük hep olmuştur oluyordur her öksürük corona deyildir vesvese yapmıyalım
  Cevapla
 • Elif 19 saat önce Şikayet Et
  Biz sağlıkçılar canımızı hiçe sayarak kimimiz evli kimimiz nişanlı kimimiz evde çocuklu kimimiz ise anamız babamız gözleri yaşlı bir şekilde bizi uğurluyor durum ciddi #EvinizdeKalın.
  Cevapla
 • Mehmet Erdemir 5 saat önce Şikayet Et
  Allah yardımcınız olsun...
  Cevapla
 • Ahmet 23 saat önce Şikayet Et
  10. Gün?
  Cevapla
 • Hakan 2 gün önce Şikayet Et
  Kalın evinizde kıymetini bilin. Biz mecburiyetten işe gidiyoruz. Risk altındayız tüm gün. İmkanı olan evden çıkmasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu paylaştı! Duygulandıran görüntüler
Koronavirüsü yenen hastalar özel izinle görüntülendi