Özel hastanede doğum daha cazip

Özel hastanelerde doğum yapmanın bedeli sadece 80 YTL'ye kadar indi.

Özel hastanede doğum daha cazip
Özel hastanede doğum daha cazip
GİRİŞ 08.07.2008 01:44 GÜNCELLEME 08.07.2008 01:44

 Özel hastanelere yüzde 30 katkı payı alma zorunluluğu getirilmesiyle, normal doğum ücreti 80 ila 220 YTL'ye kadar geriledi. Özel hastanelerde doğum yapmak artık daha ucuz Yeni anlaşma sayesinde fiyat 80 YTL'ye kadar indi....

Özel hastanelerin kapıları anne adaylarına artık daha kolay açılacak. Sağlık Bakanlığı'nın önerisiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay özel hastanelere yüzde 30 katkı payı alma zorunluluğu getirmesi üzerine, özel hastanelerde doğum ücretleri ucuzladı.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Yeni düzenleme öncesinde 500 ila 850 YTL arasında olan normal doğumun fiyatı, İstanbul Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Çamlıca, Sultanbeyli semtlerindeki birçok özel hastanede 80 ila 220 YTL arasına indi. Fatih, Kadıköy gibi daha merkezi semtlerde ise özel hastanelerdeki normal doğum ücretleri 300 YTL, sezaryenle doğum ise 500 ile bin 250 YTL arasında. Özel hastaneler ise vatandaşların hayli memnun olduğu uygulama hakkında "Bu fiyatlara hizmet veremeyiz" diyor.

Takvim

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Tarık Gör 9 yıl önce Şikayet Et
  Özel hastane doğum ücreti. Eşim medikal park hospital-Fatihte doğum yaptı. 1750 ytl ucret aldılar. Kesinlikle indirimle filan ilgisi yok. İsteyenlere faturayı da gönderebilirim. Ben dedim yüzde 30 katkı payı alma zorunluluğundan bahsettim. Umrunda bile olmadan, güldüler. En iyisi yine ssk hastanesi.
  Cevapla
 • ünal baş 9 yıl önce Şikayet Et
  . tabi haklısın.eskiden olsa 80 ytl değil 800 ytl verirdik.prf.den sıra almak için 40 kişi araya korduk.oda 300-500 ytl muayene ister di.şimdi 10 ytl le ye özelde oluyoz.prf.ler vatandaşın emrine girdi.sen 10 ver me memnun değilsen git 800 ver.olmaz mı
  Cevapla
 • ünal baş 9 yıl önce Şikayet Et
  özel hastaneler de muayene ücreti hk.. dün kaliteli ve güzel bi özel hastaneye gittim.eşim ssk lıydı.muayene oldu aaa odane 10 ytl ücret aldılar.hemde özel ve lüks hastane eskiden 150-200 ytl veriyorduk.ne güzel fazladan para veriyorduk.
  Cevapla
 • Muhammad 9 yıl önce Şikayet Et
  Bu kötü işte. Şimdilik vatandaş memnun ama Sağlık Bakanı bu fark meselesine neden karışıyor? %30 farkı ile iyi bir hizmet beklenemez ( Özel hastanelerde). Sağlık Bakanlığı hastanın cebinden çıkan paraya neden bu kadar ilgi gösteriyor ki? Seçim yatırımı galiba... Sürümden kazanma mantığı ile hareket edilecek ve kalite düşecek. Zaten daha önce özele giderken hasta fark vermeye razı iken, yani alan memnun satan memnun, neden karışıyor anlayamıyorum. Olan yine benim gibi vatandaşa olacak gibime geliyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erciyes 2018 Hava İndirme Tatbikatı nefes kesti
Maduro'dan ABD'ye 48 saat süre!